Лийдс Юнайтед 1-1 Астън Вила Рейтинг на играчите:Впечатляващ Честър

Янсон оглавява в началото – dailystar.co.uk

Ударът на резервата Анри Лансбъри от второто полувреме отмени удара с глава на Понтус Янсон в първото полувреме, когато Лийдс Юнайтед направи равенство 1-1 с Астън Вила на Еланд Роуд. Ето нашите оценки на играчите от играта.

Лийдс Юнайтед

Феликс Видвалд – всеки удар беше уцелен право в него, но вратата, за което може да е грубо да го обвиняваме твърде много. Добро разпространение. 5

Люк Айлинг – понякога се унасяше в централните зони, за да помогне за поддържане на натиска, особено рано. Въпреки че не беше изключителен, той никога не изглеждаше вероятно да направи грешката, която направи срещу Рединг, което би намекнало за стабилно възстановяване от лоша форма. 6
Лиъм Купър – защити се решително и се доближи с глава преди полувремето, след това видях още един удар с глава, изключен за офсайд на часа. 8
Понтус Янсон – отбеляза началото на 18 минути, след като изпревари Самба и беше властен във въздуха. Въпреки това, той наистина даде топката и се вмъкна в натрупването към изравнителен гол. 7
Гаетано Берарди – след първите 15 минути, той напълно анулира атакуващата заплаха на Снодграс и беше първи при много хлабави топки. Въпреки това не осигурява голяма ширина - Кристиансен изглежда харесва крайните му защитници да поддържат централни халфове, вместо да летят по тъчлинията. 6

Роналдо Виейра – цялостно представяне през първото полувреме, което го видя, че често се натискаше в последната трета. За разлика от някои от съотборниците си, енергията и ентусиазмът му не спаднаха след почивката. 7
Калвин Филипс – винаги взимаше втори топки през първото полувреме, но сякаш изчезна, когато Лийдс попадна под коша по средата на второто полувреме. Ако иска да бъде полузащитник на Висшата лига, той не може просто да играе добре, когато всичките му съотборници са. 5

Езгян Алиоски – работи усилено и задържа ширината отдясно през първото полувреме, но се бореше да повлияе на производството в последната третина. Вероятно е трябвало да отиде в края на десен кръст точно преди часовата отметка. 3
Самуел Саиз – потънал право в джобове на пространството, освободено от Ернандес в първия и по-късно той се опитваше сам да проектира атаки. Въпреки това, той също беше малко срамежлив и не винаги съчетаваше оживено движение с краен продукт. 4
Пабло Ернандес – добро движение в широки зони, за да се създаде пространство за другите. Показа няколко хубави щрихи и даде отличен ляв ъгъл за отваряне. Лийдс пропусна хладнокръвието си при владеене, когато излезе точно преди интервала. 7

Калеб Екубан – винаги е имал удара на Самба по левия канал, както видяхме в натрупването до отварача, но последната му топка и вземането на решения бяха смесени. Не предложи достатъчно през второто полувреме, за да заслужи положителен резултат. 4

Кемар Руф (на 42) – Хътън би се страхувал повече от пряко крило, но това не е играта на Roofe. 3
Хади Сако (на 83)
Джей-Рой Грот (на 90+4)

Астън Вила

Сам Джонстън – допусна от единствения си удар към целта и можеше да бъде по-смел, за да влезе в корнер, вместо да остане на неговата линия.

Алън Хътън – едно или две мощни бягания надолу вдясно, въпреки че един откъсващ се пас достигна до Адома повече от късмет, отколкото от преценка. Никога не е бил най-талантливият футболист в света, но страстта му може да е фактор зад обрата през второто полувреме. 6
Крис Самба – винаги изглеждаше уязвим към темпото на Екубан, когато Хътън беше хванат в полето. Не ми беше приятно да го изтеглят на широки площи, но стана по-удобно след почивката. 5
Джеймс Честър – спаси Самба повече от веднъж и имаше способността да се измъкне от тесни зони чрез самообладание. Част от причината Вила да не изчезне от погледа си до часовете. 9
Нийл Тейлър – едно необичайно смело първо полувреме създаде възможност за откъсване на Дейвис, но обикновено оставаше близо до Честър, за да откаже място отзад. 6

Глен Уилън – покри всички бази в третата отбранителна част и постави редица силни предизвикателства. Заедно с Честър, той беше един от малкото играчи, които ги държаха заедно, докато бяха под коша. 7
Conor Hourihane – по-технически надарен, отколкото показа, и изглеждаше малко извън темпото. Това не е най-големият признак за представянето му, че Вила не играе добре, докато не напусне терена. 3

Робърт Снодграс – малко хубаво движение в началото, но участието му в атаката беше намалено, когато Лийдс пое контрола. Винаги търсех скрап, понякога прекалено. 4
Джош Онома – не опита нито един дрибъл за 65 минути на терена. За да има Вила шанс да продължи, имаха нужда от него, за да пренесе топката нагоре по терена. 3
Алберт Адома – изглежда съмнително, че играч, който е отбелязал пет гола в последните си три, обикновено е бил по-близо до собственото си поле, отколкото до противниковия. Той отхвърли заплахата на Алиоски и не направи зле защитната страна на нещата, но той е способен на много повече. 3

Кейнан Дейвис – той няма индивидуалната способност на Коджия да бяга с топката с темп и да се опитва да вкарва голове сам, което затрудняваше безкористен нападател като него в този тип игра. Тъй като халфовата линия често беше толкова далеч от него, той не можеше да задържи топката за другите, както обикновено се справя добре. 2

Джак Грилиш (на 65) – добави малко енергия и намерение към играта на Вила и прокара топката за изравнителен гол. 8
Анри Лансбъри (на 65) – пое гола си превъзходно. Той и Грилиш може би просто са си пробили път в стартовия състав следващата седмица. 9