Кардиф 3-1 Лийдс Рейтинг на играчите:Брилянтен Бамба

Томас Кристиансен – skysports.com

Скоба на Кенет Захор помогна на Кардиф Сити да победи с 3-1 над колегите, които се надяват в промоцията, Лийдс Юнайтед. Но как се справиха играчите от двата отбора? Ето нашите оценки.

Кардиф Сити

Нийл Етъридж – се изправи срещу три при изстрели в мишена, включително утехата на Руф, но другите двама не успяха да го разтегнат. 5

Лий Пелтиер – остави отпечатъка си в Далас и спечели индивидуалните си дуели с широките мъже, без да предлага много повече в атакуващ смисъл. 7
Бруно Манга – едно или две хубави умения в области с нисък риск, които показаха увереността, с която той играе, но той беше добър защитник преди всичко. 8
Шон Морисън – бързо помете хлабави топки в безсмислен дисплей. Осигури последна асистенция при отлично отработения трети гол. 9
Джо Бенет – изглеждаше солидно в защита и открадва топката с лекота повече от един път. Остави атаката по своя фланг на Hoilett. 7

Сол Бамба – показа страхотна дефанзивна осведоменост и отказа на атакуващия квартет на Лийдс пред отбраната. Можеше да положи четвърти гол късно. 9
Лоик Дамур – ненужно даде свободен удар в опасна зона през първото полувреме, но неговият борбен характер беше от ключово значение за представянето на Кардиф под високо налягане. 7
Крейг Брайсън – притисна най-нагоре от триото и имаше пръст във втория гол. Започва да преоткрива формата, която показа за Дерби в последния им плейофен сезон. 8

Джуниър Хойлет – живо предаване навсякъде. Доминира Айлинг, когато атакува отвън, но когато сечеше вътре, той участва и в трите гола, включително чудесен удар за втория. 9
Натаниел Мендес-Лейнг – рано той се бореше да се включи в творчески смисъл, но нарасна във влияние. Винаги готов да вземе играчи. 7
Кенет Захор – притисна добре и беше клинично с две безмилостни финала. Движението му беше ключово за втория гол и беше оживено през цялото време. 8

Дани Уорд (на 76) – изглеждаше желаещ бегач за краткото си време на терена. 6
Лиъм Фийни (на 85)
Грег Халфорд (на 90+2)

Лийдс Юнайтед

Феликс Видвалд – неубедително изпълнение, както по отношение на неговото разпределение, така и по отношение на спирането на изстрела. 3

Люк Айлинг – загуби във физически битки с Хойлет в началото и беше твърде безопасен с преминаването му. Не даде на Купър правилната защита. 3
Лиъм Купър – изглеждаше силен във въздуха в началото, но беше принуден да се върне след първия четвърт час и след две лоши предизвикателства, той беше изгонен и не даде на съотборниците си никакъв шанс за възстановяване през второто полувреме. 2
Понтус Янсон – той отдавна се смята за един от най-добрите централни защитници в Чемпиъншип, но тази вечер винаги имаше грешка в себе си. 3
Гаетано Берарди – разпределението му беше лошо и пропусна приличен шанс. Не може да запази тишината на Мендес-Лейнг. 4

Матеуш Клих – отсъства от състезанието, с изключение на момента, когато той се изпусна във владение за първия гол на Кардиф. Не направи достатъчно, за да си пробие път встрани. 2
Калвин Филипс – много щрихи, но малко от тях наистина помогнаха на Лийдс в творчески смисъл. Принудени настрани и назад от Брайсън и Дамур. 3

Езгян Алиоски – две кротки усилия през първите 62 минути, което го видя да докосва топката само 13 пъти преди да бъде изтеглен. Той имаше добър старт в кариерата си в шампионата, но това не беше неговата вечер. 2
Пабло Ернандес – създаде възможност за стрелба за Алиоски в началото и беше един от малкото играчи, които се опитаха да направят нещата да се случат, но той страдаше от липса на движение около себе си. 5
Стюарт Далас – получи ранен удар от Пелтие и никога не спечели индивидуалните си битки с крайния защитник. 4

Кемар Руф – принуден да се справя с копитни топки в моменти, които не му подхождаха, поради липсата му на атлетизъм. Вкара утешителния гол, но това беше всичко. 5

Матю Пенингтън (на 45) – стабилизира нещата в отбрана и може би си проправи път в стартовия състав през уикенда. 7
Джей-Рой Грот (на 62) – получи асистенция и се бие сравнително добре при трудни обстоятелства. 6