Нюкасъл 2-0 Астън Вила Оценки на играчите:Lascelles доминира

Gouffran празнува откриването – mirror.co.uk

Силно второ полувреме видя, че Нюкасъл направи още една крачка към промоцията с победа с 2:0 над Вила, която не е във форма – но как се оцениха играчите от двата отбора?

Нюкасъл Юнайтед

Карл Дарлоу – не е призоваван постоянно, но спасява Нюкасъл в ключови моменти. Спря удара на Коджия под тесен ъгъл през първото полувреме и удара на Бярнасон отблизо през второто. 7

ДеАндре Йедлин – понякога заплашваше да започне атака, само за да бъде разочарован от тежко докосване. На моменти е победен от Коджия и темпото му прикрива лошото чувство за позиция. 5
Jamaal Lascelles – физически доминиран Хоган, дори твърдото му предизвикателство към нападателя да донесе жълт картон през първото полувреме. Ударите му с глава изиграха роля и в двата гола. 9
Киаран Кларк – подобри се след нерешителни първите 10 минути и изглеждаше спокоен. Изпълнението потвърждава предишните теории на Вила, че той се нуждаеше от ново начало. 8
Paul Dummett – много изпълнение на Dummett:много сърце с ограничено качество. Не беше разтегнат в отбрана, докато Адома не влезе. 5

Мат Ричи – през първите 40 минути раздаде топката твърде лесно и веднъж доведе до откриване на Вила. След пресичане за първия гол, той стана най-добрият играч на терена. 7
Jonjo Shelvey – някои добри пасове в широки зони навсякъде. през първото полувреме, те не винаги са били справедливи от неговите съотборници, но във втория, стойността му стана ясна. 9
Джак Колбек – по-просто владеене от Шелви. Отблъсна рано, но беше по-смел извън владението през второто полувреме, метене на изгубените топки, за да даде контрол на Toon. 7
Йоан Гуфран – не успя да се натъкне на една или две топки за първи полувреме. Вкара началото, но можеше да предложи повече за своя страна. 5
Мохамед Диаме – Стегнатата халфова линия на Вила го затрудни да намери място за мощните си бягания през първото полувреме. Подобрен във втория с едно или две умни движения. 6
Дуайт Гейл – с фитнес и лични проблеми, които потенциално могат да повлияят на представянето на Гейл, Бенитес го свали още през първото полувреме. Това се оказа правилното нещо. 4

Александър Митрович (на 33) – спечели решаващ удар с глава, който доведе до първия гол. Принуди защитата на Вила обратно, създаване на пространство за халфовете да поемат контрола. 8
Кристиан Ацу (на 89)

Астън Вила

Сам Джонстоун – едно или две удобни хващания през първото полувреме и направи поредица от спасявания през второто, за да запази резултата респектиращ. Много критикуван в миналото, но този не е за него. 7

Алън Хътън – показа много необходимия боен дух с отдадени бягания напред, дори ако преминаването му в противниковата половина оставяше да се желае. Хванат извън позиция понякога късно. 5
Томи Елфик – не направи малко, за да оправдае решението на Брус да го стартира преди Нейтън Бейкър. 3
Джеймс Честър – доминира над Гейл през първия половин час, но имаше повече трудности при задържането на Митрович. 4
Нийл Тейлър – отхвърли заплахата на Йедлин и Ричи през по-голямата част от първото полувреме и направи няколко добри припокриващи се серии. 6

Миле Джединак ​​– се биеше добре в началото, но често беше увличан дълбоко след първия половин час и изглеждаше уморен до момента, в който беше изтеглен през второто полувреме. 4
Биркир Бярнасон – покри добре терена през първото полувреме, когато Лансбъри натисна пред него. Имаше голяма част от ударите на Вила, включително техния единствен тест за второ полувреме на Дарлоу, но му липсваше темпото, за да бъде класическо крило. 4
Конър Хурихане – няколко прилични топки в наказателното поле в началото, но влиянието намаля, когато халфовете на Нюкасъл поеха контрола. 4
Анри Лансбъри – работи усилено и натисна ефективно през първото полувреме. По-малко впечатляващата му секунда ще се запомни най-много с ТОЗИ автогол. 3
Джонатан Коджия – покри пространство зад себе си и може би представляваше най-голямата атакуваща заплаха на Вила през първото полувреме, неговото усилие под тесен ъгъл принуждава да спаси Дарлоу. 6
Скот Хоган – не е подходящ за скрап игри. Нямаше необходимото физическо присъствие, за да се състезава с Lascelles, преди злощастната му късна контузия. 2

Алберт Адома (на 71) – пристигането му съвпадна със скромно подобрение в заключителните етапи, ако не е достатъчно, за да започне завръщане. Атакуваше фланга повече от Bjarnason. 7