Ковънтри Сити 0-1 Мансфийлд Таун Шест неща:Макдоналд зашеметяващ го печели

Конрад командва в Cov – coventrytelegraph.net

Мансфийлд Таун се придвижи на две точки от местата в плейофите на Втората лига, след като впечатляващият късен удар на Алекс Макдоналд им помогна да победят с 1-0 срещу претендента за промоция Ковънтри Сити. Ето шест неща от играта.

Ранното движение на МакНълти

Ковънтри започна ярко, с Marc McNulty, влизайки в добри зони в пролуките между защитниците на Мансфийлд, умното му движение позволи на домакините да владеят в последната третина. Мансфийлд се нуждаеше от впечатляващия Конрад Логан, за да ги задържи в него:вратарят спаси от Джордан Понтичели в 10 минути след корнер на Лиъм Кели.

Предпазлива Кели и отбранителен Дойл

Това начално заклинание дойде, когато Райън Хейнс влезе в противниковата половина, за да разтегли играта и да създаде място за Джоди Джоунс, който изглеждаше светъл рано, докато Кели и Майкъл Дойл бързо стигнаха до втори топки. Пол Андерсън скоро се удвои с Уайт на Хейнс и Джоунс обаче, отричайки заплахата на домакините. По равно, Кели и Дойл скоро изпаднаха в по-дълбоки позиции и двете тенденции съвпаднаха с подобрение от Мансфийлд. Си Джей Хамилтън се измъкна от Гримър в 20 минути и изтегли топката за Пол Андерсън, който стреля право по Лий Бърдж в период на натиск.

Лошо пасиране на Ковънтри

И двата отбора бързо възстановиха защитната си форма в преходните фази, което допринесе за напрегнатата игра. Небесносините обаче не си помогнаха, защото след като на Джоунс беше предоставено по-малко място на двата фланга, единственият им план бяха високи топки, въпреки че има двама нападатели, които не могат да бъдат описани като целеви мъже. Питър Винченти беше единственият въздушно компетентен атакуващ играч, тъй като Макналти и Понтичели се бореха, когато бяха помолени да се бият физически с Бенет и Даймънд, който израсна в увереност за Елените.

Макдоналдс зашеметяващ

През второто полувреме Мансфийлд погледна по-вероятната страна да намери победител. Призивите на Дани Роуз за 64-минутна дузпа бяха отхвърлени, след това пет минути по-късно, неговият партньор Кейн Хемингс се сви, след като пряк свободен удар на Макдоналд удари стената. Макдоналд обаче щеше да има своя момент, карайки напред в 84-та минута, за да нанесе прекрасен 25-ярдов удар в ъгъла, оставяйки Бърдж без шанс и гостуващи фенове в делириум.

Ковънтри трябва да се отвори

Марк Робинс обича неговите страни да поддържат собствената си къща в ред и постоянно да поемат контрола над игрите, който често работи този сезон. Въпреки това, днешното празно място означава, че нито един отбор от Втора лига не е успявал да отбележи по-често от Ковънтри. Мидлендърс се защитаваха добре, но това не ги прави имунизирани срещу случайни удари на опозицията, за който нито един майсторски клас по отбрана не може да постанови законодателство. Това все още е добро начало за хората на Робинс. но за да бъда повишен този сезон, те трябва да подават топката по-добре в средата на терена, добавете физическо присъствие отгоре и станете тактически по-смели.

Повратна точка за Елените?

преди играта, Привържениците на Мансфийлд изглеждаха уверени, както в Стив Евънс, така и в способността на отбора да се справи и да влезе в първите седем. Мнозина изпяха цялата игра и помогнаха на отбора си да продължи, което води до усещане за колективно ликуване на пълен работен ден. Ако инерцията от тази победа продължи, максимални точки или нещо подобно от ноември изглежда в рамките на техния обхват. След неубедително начало, те може просто да изграждат основите за продължително промоция.