Челтнъм Таун 2-2 Мансфийлд Таун Шест неща:Уокър двойно спасява Стагс

Нийл Бишоп се опитва да спре Джейкъб Мадокс – @ctfcofficial

Изравняването на контузията на Тайлър Уокър спаси равенство 2-2 за Мансфийлд Таун в Челтнъм Таун, които трябва да чакат още за първата си домакинска победа от кампанията. Ето нашите оценки на играчите от играта.

Елени силно начало

Мансфийлд изглежда показа превъзходно качество в началото и те поведоха още в седмата минута. Мал Бенинг, който е може би един от най-добрите леви защитници във Втора лига през последните четири години, донесе праскова на центриране от дълбоко:Тайлър Уокър се възползва максимално от това с инстинктивния поглед в далечния ъгъл. Този гол намекна за потенциално доминиращо представяне от страна на Дейвид Флиткрофт, така че феновете на Челтнъм могат да получат голямо насърчение от изключително оживената реакция на тяхната страна.

Защитниците в настъпление

Планът за игра на Челтнъм в открита игра беше дълги топки към Люк Варни, чиято готовност да се дуелира агресивно с Мат Престън и други създаде допълнително пространство за коприненокракия Джейкъб Мадокс и атлетичния Райън Брум. Макар че, защитниците бяха тези, които направиха показателни щрихи:след впечатляващия корнер на Крис Хъси, Крис Клементс нагласи Бен Тозер да уволни дома. Тозер, полузащитник по професия, беше поставен в средата на защита от трима души, но той направи толкова голям удар в наказателното поле на противника, колкото и неговото собствено. Бившият човек на Нюпорт стана доставчик в края на първото полувреме, пресича за доминиращия във въздуха Уил Бойл, за да оглави Робинс да поведат.

Робинс решава

Когато защитава преднина от второ полувреме, особено преднина с един гол срещу скъпо сглобена опозиция, много отбори от Лига Втора щяха да задържат 11 мъже в своята трета в защита и да предизвикат натиск. Вместо, това, което Челтнъм направи много добре, беше да затвори Мансфийлд дори в дълбоки райони, така че да им бъде възможно най-трудно да получат доставките си в кутията. Всеки играч изигра своята роля в система, която до голяма степен беше много успешна, тъй като Мансфийлд не създаде почти никакви шансове през втория период и не уцели целта повече от два пъти.

Уокър доставя сърдечната болка

Наемникът на Нотингам Форест не беше особено привличащ вниманието в открита игра; през по-голямата част от състезанието той беше успешно овладян в широки области. Въпреки това, играч, който е показал обещание на ниво шампионат още през миналия сезон, винаги е вероятно да има качествата, за да остави отпечатък върху играта. Това се оказа в третата минута на добавеното време, когато потупна вкъщи от близко разстояние.

Посредствен Мансфийлд

Равенството означава, че Мансфийлд Таун все още са загубили само веднъж този сезон и остават непобедени на пътя, но техният рекорд от 10 равенства от 16 едва ли е такъв, към който да се стремим – особено с на хартия един от най-силните отбори в дивизията. Дейвид Флиткрофт, който спечели повишение от това ниво с Bury, очевидно е страстен мениджър, но на неговата страна липсваше хладнокръвие при владеене и понякога увереност в плана им за игра. Поради това, Джон и Каролин Радфорд биха имали право да се запитат дали получават достатъчно пари за парите си.

Малка крачка напред за Челтнъм

Голът на Уокър също означава, че Челтнъм тепърва ще победи у дома – и тепърва ще победи в лигата под ръководството на Майкъл Дъф. Това са две големи психологически препятствия и в двата смисъла, задържането за допълнителни две минути би осигурило така необходимия удар в ръката. По отношение на плана на играта обаче, имаше адски много неща, които Майкъл Дъф и неговият треньорски екип постигнаха правилно и представянето несъмнено беше едно от страна, която има пълна подкрепа за своя мениджър. Повторете това представяне срещу отбори, които не притежават завършил на ниво първенство и резултатите трябва да се подобрят.