Суиндън 0-1 Честърфийлд Шест неща:Spireites късмет

Колдуел се радва на първа победа като шеф на Spireites – leaguemanagers.com

Победителят на Рийс Мичъл в 93-ата минута даде на Честърфийлд победа с 1:0 в сблъсъка им за изпадане със Суиндън – но кои са ключовите точки за дискусия от мача?

Суиндън игра отзад

Гари Колдуел каза след мача, че планът на отбора му е да остави един от защитниците на Суиндън на топката и да маркира всички останали. Това означаваше липса на натиск върху топката от Честърфийлд и когато Кристиан Денис се приближи до Нейтън Томпсън или Рафаел Роси Бранко, не е проявил агресия, за да го открадне. Липсата на подкрепа за Денис и набития Силвен Ибанкс-Блейк означаваше защитниците на Суиндън, плюс вратарят Лорънс Вигуру, отделиха времето си във владение. Те винаги щяха да играят в средата на терена и тази част от играта на Суиндън работеше.

Липса на движение нагоре

Проблемите на Суиндън дойдоха, когато влязоха в противниковата половина. Докато голяма част от критиките са насочени към Антон Роджърс, той опита няколко топки отгоре, но такива като Джонатан Обика и Люк Норис не се сблъскаха с тях. Като ляв по професия, помощният десен играч Джеймс Брофи не желаеше да използва десния си крак и от другата страна, Brandan Ormonde-Ottewill се забави с центрирането. Едно от ударите му видя, че Норис стреля широко в задната греда в 17-та минута, преди Томпсън да насочи с глава свободен удар на Роджърс от подобна позиция два по-късно.

Тихо първо полувреме

Това беше първо полувреме, в което нито един отбор не можеше да използва слабостите на другия. Честърфийлд се отдръпна от Суиндън твърде охотно, Анхел Мартинес изглежда пасивен в средата на терена, но Суиндън бяха срамежливи и минаваха назад, когато намериха място. По равно, всеки път, когато левият бек на Честърфийлд Дан Джоунс излезе напред, Брадли Бари му даде пространство да премине от напреднала зона, но малко играчи на Честърфийлд бяха в наказателното поле. Резултатът без голове на полувремето се дължи на липсата на атака от двата отбора, колкото добра защита.

Годард изглеждаше светъл

Джон Годард замени анонимен Бен Гладуин на почивката. Атакуващият полузащитник изглеждаше оживен с положително движение, което му позволи да влезе отзад и да предизвика 15-минутна магия на натиск от Робинс. В това време, Роджърс и Обика стреляха, преди шофирането на Брофи да бъде спасено добре от Торстен Щукман, тъй като Честърфийлд понякога имаше всичките 11 играчи в своята трета в защита.

Subs ключ за Spireites

За разлика от халфовете на Честърфийлд през първите 86 минути, разкривайки може би Сам Хирд, заместникът Дан Гарднър се бори за топката. Честърфийлд получи най-добрия си шанс в мача, когато Чед Евънс се насочи към своя колега-заместник Рийс Мичъл, за да стреля у дома в третата минута на добавеното време. Докато централните защитници Иън Еват и Том Андерсън бяха силни през второто полувреме, екипът създадоха почти нищо за 92 минути и може да се смята за късметлия, че спечели.

С шансове за оцеляване

Голът на Мичъл вероятно ще окаже най-голямо влияние върху перспективите за оцеляване на Суиндън. Робинс вече са на три точки от безопасността, ще играят четири от първите шест на дивизията през следващите четири седмици. Късната драма дава проблясък на надежда на Честърфийлд, които се нуждаят от около пет победи от последните си 11 мача. Тяхното представяне предполага, че това е малко вероятно - но надеждата извира вечно.