Owls 2-4 Blades Рейтинг на играчите:Brilliant Brooks

Blades празнуват – mirror.co.uk

Звездно представяне на 20-годишния Дейвид Брукс помогна на Шефилд Юнайтед да вкара четири гола на Хилсбъро за първи път и заслужено да спечели дербито на Steel City. Гари Хупър от Шефилд Уензди и неговият заместник Лукас Жоао поставиха играта в равновесие, след като Джон Флек и Леон Кларк дадоха на Блейдс преднина, но в рамките на една минута след изравняването Марк Дъфи отбеляза победителя, преди Кларк да осигури победа с 4-2. Ето нашите оценки на играчите.

Шефилд Уензди

Киърън Уестууд – сгреши за първия гол и падна твърде лесно за третия. Той беше много постоянен вратар на ниво шампионат, но това не беше неговият ден.

Джак Хънт – не направи достатъчно припокриващи се серии през първото полувреме и се бореше да се справи с Брукс. По-приключенски след почивката, но качеството на последната му топка беше лошо. 4
Том Лийс – даде свободен удар за първия гол и се подхлъзна несръчно за четвъртия, когато може би се е старал твърде усилено да върши работата на партньора си. 3
Йост Ван Акен - не натисна достатъчно високо зад халфовата линия и беше виновен за три от головете. Обърнат наопаки от Дъфи за трето и не успя да се справи с Кларк за второ и четвърто. 2
Адам Рич – често хващан извън позиция поради приключенския си начин на мислене, но поне асистира на Жоао за изравняване. 4

Рос Уолъс – опита се да накара нещата да се случат, дори ако понякога му се налагаше да пусне топката по-рано в широки зони. Предадено за първия гол. 6
Дейвид Джоунс – липсваше физическата сила за държащата роля, отбита топката твърде лесно и правилно изваден на полувремето. 2
Кирен Лий – един от най-креативните играчи, когато владееше топката, но извън топката той не успя да направи обичайните си бягания от трети играч поради начина, по който съперниците претъпкаха халфовата линия. 5
Бари Банан – няколко плавни паса, но малко каране. Не беше в състояние да направи бяганията, на които е способен да разбие белите дробове, които отварят отборите. 4

Гари Хупър – спечели няколко свободни удара и отбеляза първия гол. Опита се да задържи топката и се справи добре, като се има предвид лошия сервис. 7
Стивън Флетчър – стана разочарована фигура, страда от липса на качество в него. Губи от високи централни защитници, когато сряда беше дълга. 3

Лукас Жоао (на 45) – пое гола си превъзходно и предизвика кратко възраждане от Совите. 7
Джордан Роудс (на 68) – Отборът на Карвалал не изигра силните му страни. 5
Джейкъб Бътърфийлд (на 78) – неговите корнери не победиха първия човек. 4

Шефилд Юнайтед

Джамаал Блекман - не трябваше да бъде победен на близката греда за първия гол в сряда, но беше по-малко виновен за второто им. 4

Камерън Картър-Викърс – един или два добри защитни удара с глава и някои важни изчиствания, тъй като Блейдс като цяло защитаваха полето си добре. 6
Джейк Райт - виновен за първия гол, отива за топката на близката греда с глава, а не с крак. Изтеглена с половин час. 4
Джак О’Конъл – доминираше над Флетчър и беше властен във въздуха. 23-годишният футболист вече се доказва като един от най-завършените централни защитници в Чемпиъншип. 7

Джордж Балдок – се справи добре с защитния аспект, но проби напред, когато е необходимо, за да се гарантира, че предните две не се изолират. 8
Пол Кутс – осигури малко добро движение и креативност, които може да са хванали окото на Гордан Страчан. 7
Крис Башам – при условие, че агресията липсваше на техните съперници. Крадеше топката многократно и играеше безкористно. 7
Джон Флек – неговият свободен удар за откриването беше превъзходно изпълнен. Показа класа на топката, както и дисциплина. 8
Енда Стивънс – стана отборът на годината във Втората лига миналия сезон и според това доказателство, той може да има подобен успех в лига, две дивизии по-висока. Енергичен дисплей. 7

Дейвид Брукс – водеше по-голямата част от контраатаките на Blades с обезпокоителното си темпо. Той също така изглежда интелигентен при владеене с няколко умни обратни паса, за да намери играчи в пространството. 9
Леон Кларк – притесненията преди мача бяха за това кой ще играе отпред с Sharp, който не е напълно годен. Кларк обаче представляваше заплаха с тичането си отзад, както видяхме за втория и четвъртия гол. 9

Марк Дъфи (на 63) – показа страхотна хитрост за своя гол и се справи добре, за да вкара от тесен ъгъл.