Четене 2-2 Кардиф Рейтинг на играчите:Огромен Томлин

Нивелир на Томлин – bbc.co.uk

Заместникът на Лий Томлин с изравняване на 90-ата минута завърши 11-минутно завръщане от преследващия промоция Кардиф Сити, който се бори смело обратно в Berkshire, за да осигури точка при равенство 2-2 с Рединг в средата на масата. Ето нашите оценки на играчите.

Royals

Вито Маноне – командващ през първото полувреме и показа добро разпределение, но стана по-нестабилен след почивката. За щастие Хойлет не наказа погрешната си преценка за центриране в 54-та минута, но не успя да се вслуша в предупреждението. 3

Леандро Бакуна – остави Мендес-Лаинг да влезе зад него за най-добрия шанс през първото полувреме и беше твърде бавен, за да реагира на отскока за изравняване. Направих няколко мощни проби, но също така получих глупава резервация. 3
Пол Макшейн – имаше хубавите си моменти, но беше малко плах късно, когато трябваше да бъде по-агресивен. Ударете стълба с последното докосване на играта. 4
Лиъм Мур – страхотно изпълнение, в което той вложи редица впечатляващи блокове и интервенции. Нещастно да не съм на печелившата страна. 7
Крис Гънтър – комбинира добре с Бароу на моменти през първото полувреме, компенсира липсата на темпо с добро движение. Последната му топка беше малко разочароваща, но е доказателство за неговата гъвкавост, че, като десен бек по търговия, изглеждаше удобно вляво. 6

Джоуи Ван Ден Берг – опитът му като централен защитник му даде разбирането кога да се отбие между МакШейн и Мур, за да затрудни живота на Богъл. Може би го направи твърде лесно в последните етапи, когато трябваше да заема по-напреднала позиция за по-дълго. 6
Дейв Едуардс – често се присъединяваше към Ван Ден Берг, като вършеше много коритна работа в защитната трета, но видяхме проблясъци на това какво може да направи в последната третина и може би е бил по-добре използван по-нататък. 5
Лиъм Кели – играеше най-далече нападател на тройката в халфовата линия и имаше добра връзка на моменти през първия час, особено когато Royals играеше чрез пресата. Може би е избледнял в последните етапи на неговата 83-минутна смяна, но е доста окуражаващо. 7

Соне Алуко – може би най-постоянната атакуваща заплаха на терена. Дори когато Reading не беше толкова ефективен през второто полувреме, той все още имаше своите моменти на почивката. Можеше да осигури по-добра защита на Бакуна. 7
Ян Керморгант – падна по-дълбоко от очакваното за мишена, но това даде възможност на Ридинг да играе чрез пресата през първото полувреме. Тъй като играта стана по-напрегната след почивката, той не разполагаше с необходимото темпо. 5
Modou Barrow – причини проблеми на мангата в началото, като по този начин спечели ъгъла, който доведе до откриващото, преди да вкара втория чрез отклонение. Бързо избледня, когато се премести в по-централна роля през второто полувреме, което означаваше, че Рединг нямаше покритие в широки области. 6

Jon Dadi Bodvarsson (на 83) – може би трябваше да дойде по-рано, но за Керморгант, а не за Кели. Двама нападатели на терена означаваха, че халфът е паднал твърде дълбоко. 5
Адриан Попа (на 88) – почти вкара крещящ, за да го спечели в контузията. (Н/П)

Сините птици

Нийл Етъридж – трябваше да бъде по-командващ от сетовете и можеше да се бори повече, ако Ридинг постави няколко центрирания през второто полувреме. 3

Бруно Манга – защитникът се състезаваше добре като десен бек в предишни изходи, но тук той се мъчеше да се справи с темпото на Бароу. Премести се на централния защитник в средата на първото полувреме и изглеждаше по-удобно там. 5
Шон Морисън – вечерта му беше прекъсната поради удар в 34-та минута. Не получи най-добрия прием при завръщането си в Мадейски. 5
Сол Бамба - не може да бъде виновен нито за един гол, нито за неговите лидерски качества, според Нийл Уорнок, излезе на преден план на полувремето, преди да даде доминираща демонстрация на второто полувреме. 8
Джо Бенет - може да се доближи до Алуко на моменти през първото полувреме, но той върна Кардиф обратно в играта с твърд удар в 83-та минута. 5

Калъм Патерсън – вкарването на топката в собствената му врата от корнер няма да е момент за запомняне и шотландецът не предложи качество на владеене, за да изкупи тази грешка. 2
Loic Damour – обикновено енергичен притискащ топка, който се оказва полезен срещу страни, базирани на владение, но тук не показа обичайната си упоритост. Виновен, че обърна гръб на удара на Бароу за втория гол малко преди полувремето. 4
Джо Ралс – понякога е хванат в ничия земя между нападателите с висока преса и дълбоко падащите защитници. Той постави някои добри предизвикателства и имаше контролиращо влияние в началото на първото полувреме и през по-голямата част от второто. 7
Натаниел Мендес-Лейнг - може би най-голямата заплаха за Кардиф от самото начало. Даде на Mannone най-забележителното му произведение през първото полувреме и през второто, той беше един от играчите, които се опитваха да предизвикат възраждане. 7

Жуниор Хойлет – през първото полувреме той остави твърде много място пред халфовата линия чрез небрежно пресиране, което Рединг използва. Все пак много по-добре през второто полувреме, видя как ударът му с глава в 54-та минута скача на пода, след което над гредата. 6
Омар Богл – изглеждаше оживен в началото, но не беше толкова безмилостен, колкото беше в последните си три участия. Пропусна топката за един шанс и не се хвана за заден пас в една разочароваща вечер. 3

Лий Пелтие (на 34) – показа много ангажираност и направи типично важни блокове на 31-ия си рожден ден. 6
Лий Томлин (на 79) – имаше трансформиращо влияние върху състезанието поради увереността си в топката. Принудително спасяване в рамките на секунди след влизането в битката и грабна драматичен късен еквалайзер. След две страхотни изпълнения извън пейката, сигурно е заслужил начало? 10
Лиъм Фийни (на 81) – добави малко енергия към процедурите, изкачване и слизане на терена в неистов финал. 7