Бирмингам 1-0 Кардиф Рейтинг на играчите:Великолепен Морисън

Адамс печели победителя – bbc.co.uk

ангажиран, организираната демонстрация видя, че Бирмингам Сити победи лидера в лигата Кардиф Сити с 1:0 в петък вечер благодарение на удара на Че Адамс от първото полувреме. Ето нашите оценки на играчите от мача.

Бирмингам Сити

Tomasz Kuszczak – игра в първия мач след равенството 0-0 през януари с Форест, в който не му се наложи да прави нито едно спасяване. 5

Максим Колин – даде страст на Бирмингам, енергия и намерение. Единственият недостатък във вечерта му дойде точно преди полувремето, но той компенсира това с няколко добри удари с глава в защита през второто полувреме. 7
Майкъл Морисън – направи два последни блока, които помогнаха за запазването на преднината на сините и беше властен във въздуха. Един от най-добрите централни защитници в Чемпиъншип, когато е поставен в правилната система. 10
Марк Робъртс – показа способност за топката с няколко добри паса отгоре за Васъл, но по същество това беше някой, който искаше да защитава. 9
Джонатан Граундс – неговата дисциплина беше от ключово значение за запазването на спокойствието на Мендес-Лейнг и той свърши много добра работа в собствената си ложа в последните етапи. 7

Дейвид Дейвис - покри всяка стръка трева, показващи безгранична енергия. Не беше най-добре този сезон, но тази вечер изглеждаше повече като стария си аз. 7
Maikel Kieftenbeld – Феновете на Бирмингам трябва да се радват, че трансферът му в Дерби в деня на крайния срок пропадна, защото на това доказателство, той би могъл да играе ключова роля в стремежа им за оцеляване. 8

Че Адамс – превключи наляво, за да вкара победителя, където той проряза превъзходно вътре и нанесе мощен удар. От този момент нататък, той защити Колин добре, може би за сметка на повече моменти на атакуваща мощ. 7
Cheikh N’Doye – този необичайно голям номер 10 би дал шанс на Рикелме да спечели парите си! шегата настрана, Н’Дой наложи своята физика високо на терена и помогна да наруши ритъма на Кардиф. 6
Жак Магома – той показа много енергия, но не достатъчно уравновесеност при владеене, за да се приеме, че представянето му е добро. Няма ключове, само един дрибъл и лоши доставки от корнери. 4

Исак Васъл - не най-добрият технически, но винаги беше отдушник със своето темпо и упоритост, което го видя да създава проблеми за Манга. Спечели много свободни удари и помогна на отбора си да се качи на терена. 6

Лукаш Юткевич (на 90) – нямаше точно темпо да поведе откъснати. Неуспешно се опита да отиде сам и в крайна сметка се пренасели, тъй като натискът се върна. 4
Сам Галахър (90+6)
Крейг Гарднър (на 90+6)

Кардиф Сити

Нийл Етъридж - не беше виновен за гола, но нямаше много друго за вършене. 4

Лий Пелтие – извън позиция за гола и неговият удар в 87-ата минута обобщиха трудната вечер за 30-годишния футболист. 3
Шон Морисън – спаси Манга по странен повод и се наслади на солидна вечер, печели девет въздушни дуела. 7
Бруно Екуеле Манга – трудно се справи с темпото на Васел, въпреки че направи едно изчистване от линията през второто полувреме. 4
Джо Бенет – бившият ляв бек на Вила може да спечели дузпа в края, но не предостави необходимата ширина на Кардиф. Той и Пелтие може да са твърде сходни по стил, за да играят срещу опозицията в долната шестица. 4

Крейг Брайсън – изглеждаше неудобно, когато получи толкова много време на топката. Не липсваше желание, но липсваше продукт. 4
Сол Бамба – често хващан твърде високо на терена, оставяйки голяма празнина пред централните защитници. Не е имал много лоши игри за Bluebirds, но това беше един от тях. 3
Джо Ралс - не е близо до неговия трудолюбив, живи най-добри. Анонимен навсякъде. 3

Натаниел Мендес-Лейнг – не може да направи обичайните си изблици вдясно, само с един дрибъл цяла вечер. 2
Кенет Захор – често принуден да се отдалечава от наказателното поле, за да се случат нещата. Пресече за две от по-добрите възможности на Кардиф от двете страни на полувремето, но той трябваше да атакува топката. 4
Джуниър Хойлет – заплаши да стигне до края на няколко центрирания, но беше победен от упорита защита. Не предложи обичайната си креативност. 3

Арон Гунарсон (на 68) – няколко прилични дълги хвърляния преди късната му контузия, при които Кардиф завърши мача с 10 души. 6
Дани Уорд (на 81) – при условие за добро движение, но може би трябваше да бъде заведено по-рано. 6