Борнмут 2-1 Брайтън Рейтинг на играчите:Стивънс впечатлява

Смъртоносният Дефо печели победителя – skysports.com

Заместникът Джордан Ибе вдъхнови Борнмут да вземе първите си три точки за сезона в петък вечер. С глава на Соли Марч те изоставаха от Брайтън, но голове на Андрю Сърман и Джърмейн Дефо дадоха победа на отбора на Еди Хоу с 2-1. Ето нашите оценки за играчи от двата отбора.

АФК Борнемут

Асмир Бегович – не можеше да направи много за гола, но не беше достатъчно тестван през други периоди, за да покаже какво може. 5

Адам Смит – много темпо и енергия, които му позволяваха да възстанови позицията си в някои случаи, но преминаването му беше лошо. Не покри своя човек на задната греда за гола. 4
Саймън Франсис – добре рециклирано притежание, но ограниченията му бяха разкрити през второто полувреме. Позволете на неговия човек да се измъкне от него при два корнера и да не предизвика във въздуха за целта. 3
Нейтън Аке – добър в прехвърлянето на топката, но не толкова ефективен, за да бъде силен във въздуха, което е основният приоритет за един централен защитник. 4
Чарли Даниелс – няколко добри ръна напред, но липсваше малко защитно сърце за гола. 6

Райън Фрейзър – не можа да се качи на топката и когато направи центрирането си, остави много да се желае. Правилно изтеглено по средата на второто полувреме. 4
Хари Артър – Имаше добър коефициент на изпълнение на паса, който отказа възможностите на Брайтън да започне атаки. Понякога обаче бихте искали той да бъде малко по-амбициозен. 6
Андрю Сърман – контролирана процедура през първото полувреме с хладнокръвието си. Обикновено не е известен с головете си за трети човек, но той показа чист подвиг за безпогрешен финал за изравняване. 7
Марк Пю – недостатъчно бърз за Висшата лига. Не беше в състояние да удари линията, когато се появиха възможности и следователно разчиташе твърде много на подкрепата на своя краен защитник, което забави играта в последната третина. 3

Джош Кинг – открадна топката в средата няколко пъти, за да създаде един или два отвора, но трябва да направи по-ранни бягания от топката, за да създаде място за Дефо. 5
Джърмейн Дефо – той е типът играч, който оживява само когато топките са в полето. Борнмут извлече ползите от това за победителя, но липсата на движение ги ограничи през първото полувреме. 6

Джордан Ибе (на 65) – имаше трансформиращо въздействие върху отбора. Пуснах хитро движение, за да освободи Сърман за еквалайзера, след това отличен обратен пас за победителя на Дефо. Неговото желание да поема рискове в последната третина беше това, което Борнемут пропусна. 10
Беник Афобе (на 78) – пусна каналите добре в заключителните етапи. Вероятно по-добър партньор за Кинг от Дефо. 8

Брайтън и Хоув Албион

Мати Райън – един или два добри ритника намериха Грос в пространството. Остана на крака за първия гол, но беше победен от отличен финал за втория. 5

Лиъм Розениор – виновен за раздаването на топката в опасни зони и се мъчеше да се справи с Даниелс. Не предложи нищо занапред. 4
Шейн Дъфи - грубо, може да се каже, че той допринесе повече за атаките на Борнемут през първото полувреме, отколкото някои играчи на Борнемут! Макар че, неговата доминация във въздуха в полето на противника беше ключова за период на натиск през второто полувреме. 3
Люис Дънк – направи серия от важни късни блокове и нямаше късмет да бъде на губещата страна. 8
Маркус Зутнер – достатъчно спокоен през първото полувреме, но позиционирането му за головете изглеждаше подозрително. Малко негативно е да имаш двама крайни защитници, настроени към защита. 4

Антъни Нокерт – комбинира се добре с Грос за гола, но иначе се бореше да окаже влияние, което бихте очаквали да има в Чемпиъншип. 3
Дейл Стивънс – беше от решаващо значение за държането на Борнемут на разстояние през първото полувреме с някои силни предизвикателства в третото в защита. Приближиха се с един поглед с глава малко след почивката. 7
Дейви Пропър – достатъчно солиден и принуди Дъфи да отбие топката с глава извън линията с удара си в началото на второто полувреме. Въпреки това на моменти небрежно притежание. 4
Solly March – анонимен през първото полувреме. Нарасна в играта в началото на второто полувреме и отбеляза отличен удар с глава, но след това се отклони. 5

Паскал Грос – вкара впечатляваща топка за началния гол и беше един от малкото играчи, които запазиха добре владението в добри зони. 7
Томер Хемед – няма мобилност, за да носи сам атаките на Брайтън. Крис Хютън трябва или да изостави Хемед в полза на по-бърз напред, или променете системата, за да му дадете повече подкрепа. 3

Искиердо Мена (на 76) – се бореше да влезе в играта. 4
Глен Мъри (на 77) – разликата между халфовата линия и атаката стана по-голяма, когато той замени Грос. 4