Честърфийлд 1-2 Акрингтън Шест неща:от край до край

Уилкс направи голямо влияние в Accy – tagram.org

След пулсиращ следобед, Акрингтън Стенли победи Честърфийлд с 10 играчи с 2-1 благодарение на голове на Били Кий и Малик Уилкс. Ето шест ключови точки за разговор от увлекателна игра.

Силният старт на Стенли

Гостите започнаха с висока интензивност през първите 10 минути, играейки отзад и често атакувайки отдясно. Крайният защитник Анди Келет се бореше да се справи със заплахата, предоставена от Janoi Donacien и Jordan Clark, често се налага да бъде спасен от широкия централен защитник Зак Джулс. Донасиен премина за задната стойка за Шон Макконвил, който беше отречен от Джо Аньон от близко разстояние.

Честърфийлд се подобри

След началните обмени, домакините получиха повече право в средната трета, дори и да не създадоха ясни шансове. Започнаха да получават своите крилца, особено Брадли Бари, по-нагоре по терена, като Луис Рийд създава място за него със своите бягания в широки зони. Бари пресече за Джордан Флорес, за да удари широко, преди бившият човек на Уигън да види своя удар блокиран след криволичещ бег от Диего Де Джироламо. Самият италианец видя удара си спасен в 33 минути, а Кристиан Денис, желаещ бегач навсякъде, беше лишен от шанс да стреля един към един чрез фина намеса на Фаренд Роусън. Дори по време на тези по-трудни периоди обаче, Стенли показа способност да създава шансове във всеки един момент, Били Кий видя, че ударът му с глава удари гредата.

Стенли покани натиск

Роусън и партньорът от централния бек Марк Хюз бяха призовавани още по-често в началото на второто полувреме. Келет се насочи напред, за да завърти няколко привлекателни центрове в наказателното поле на шест ярда, което или изискваше изчистване на последния изход, или се разпръсна по лицето на вратата, Денис отрече от упор от Чапман. Имаше възможности за Стенли да пробие, но разпределението им отзад беше твърде бавно и следователно те се оказаха заковани в своята трета в защита. Бари центрира към задната греда и феновете на домакините призоваха за игра с ръка в наказателното поле от Донасиен, преди Robbie Weir имаше усилие от разстояние на 61 минути.

Червен картон промени играта

Една минута по-късно, играта се завъртя в полза на Акрингтън, когато Бари, най-впечатляващият играч на домакините, беше изгонен за висок удар. Игра на десет мъже, заложени в качествата на играта с топка на хората на Джон Коулман, който поведе в средата на второто полувреме. Макконвил избра Кий, който се нуждаеше само от едно докосване, за да контролира топката и друго, за да завърши категорично.

Подводниците оказаха влияние

Спайърите не си легнаха и се подобриха, след като халфът Джордан Синът и особено целевият човек Крис О’Грейди влязоха в битката, заемаше и двамата централни защитници по-умело, отколкото Денис имаше сам. Последният спечели дузпа, след като беше съборен от Шеймъс Конили, прибирайки точковия удар в средата, тъй като играта приемаше усещане от край до край. Това беше резервният нападател на Акрингтън, Уилкс, кой обаче отбеляза победителя, завъртане на ръба на кутията, за да се извие в отличен удар в 85-ата минута.

в обобщение

Голът на Уилкс в крайна сметка коства работата на Гари Колдуел същата вечер, като Честърфийлд падна в последните два по голова разлика. Това не беше лошо представяне от негова страна, който показа много вяра дори с мъж в неравностойно положение, но липсваха определени качества в последната третина. Accrington не доминира над домакините си, отбелязват голове само след червения картон, но когато влязоха в добри области, способността на техните широки мъже се оказа решаващ фактор.