Нюкасъл 4-1 Престън Оценки на играчите:Хейдън впечатлява

Рафа празнува – mirror.co.uk

Нюкасъл си осигури промоция във Висшата лига с победа с 4-1 над Престън Норт Енд. Въпреки трудното първо полувреме, в което Джордан Хъгил отмени откриването на Айозе Перес, Кристиан Ацу върна домакините напред и те поеха контрола, подпомогнат от червения картон на Пол Галахър. Но как се оцениха играчите от двата отбора?

Нюкасъл Юнайтед

Роб Елиът – Би било несправедливо да го обвиняваме за гола на Хъгил и той отрече Джонсън един на един моменти преди това. 7

Vurnon Anita – остави твърде много място зад себе си, за да може Barkhuizen да използва, За щастие, Престън не насочваше фланговете си по-често. Припокрива се добре второто полувреме. 4
Jamaal Lascelles – неговото нерешително позициониране допринесе за шанса на Джонсън и малко след това, Еквалайзер на Престън. Извади много топката от защита. 6
Киаран Кларк – изрежете нещата и направи простите неща добре. 8
Пол Дамет – показа проницателност от владеене, но не и от типа, който да му предложи ширина на страната или изход с топката. 6

Исак Хейдън – динамично изпълнение на умно движение. Спечели захват, преди да изиграе пас за втория гол и удар, който спечели дузпата за третия. 8
Jonjo Shelvey – прерасна в играта след бавен старт. Единственият играч, който желае да промени играта на повече от 10 ярда. 7

Мат Ричи – най-изобретателният играч на Нюкасъл в последната третина. Изпълни добре дузпата си и заслужи гола. 9
Айозе Перес – показа добри реакции за два прости финала, но не беше най-добре преди червения картон. 6
Кристиан Ацу – невероятно представяне през първото полувреме, но той взе увереност от целта си. 6

Александър Митрович – натиснат добре, получи асистенция за откриващия удар на Atsu и имаше малко късмет да не грабне гол. Не бива да бъде критикуван за представянето му. 7

Йоан Гуфран (на 68)
Джак Колбек (на 76)
Дарил Мърфи (на 83)

Престън Норт Енд

Крис Максуел – страда от нестабилно начало и можеше да управлява района си по-добре. Нервите го хванаха. 2

Тайас Браунинг – централен защитник, като играеше на десния бек и това се показа. 3
Анди Бойл – прилични първи 45 минути, но нивото му на представяне падна след гола на Ацу. 4
Пол Хънтингтън – принудително спасяване от Елиът от доставката на Макгиди, но не доказа точно точка на старото си стъпало. 3
Томи Спър – подхлъзна се, когато Ричи е хванат един или два пъти. Грег Кънингам може да е свършил по-добра работа. 2

Алън Браун – работи усилено през първото полувреме, но му липсваше агресията, която Бен Пиърсън можеше да предложи. 4
Пол Галахър – беше в третата част на защитата през повечето време, но когато все пак получи шанса да даде сетове, той не можеше да произведе качеството, което сме виждали от него през изминалите сезони. 3
Даниел Джонсън – можеше да се справи по-добре един на един. Работих усилено през първото полувреме, но се уморих след това. 3

Aidan McGeady – оттегли Dummett, за да намали пространството за Atsu, когато беше необходим по-нагоре по терена, за да подкрепи Хъгил. Прилична доставка за хедъра на Хънтингтън. 4
Джордан Хюгил – оживя в наказателното поле за своя изравнителен гол. Спечели първоначални високи топки, но страда от липса на подкрепа. 6
Tom Barkhuizen – бързата му игра за изравняване беше толкова впечатляваща, някои фенове може би са го искали по-често в атакуваща позиция. 6