Мансфийлд 2-1 Нюпорт Рейтинг на играчите:скорост на Хамилтън

Шакил Култхърст вкара победната дузпа, когато Мансфийлд дойде отзад за да победи 10-членния Нюпорт с 2-1 – но как се оцениха играчите от двата отбора?

Мансфийлд Таун

Джейк Кийн – изглеждаше треперещ преди контузията си през първото полувреме. Прехвърли топката на Бърд за откривател. 4

Лий Колинс – централен защитник по професия и това се показа. Изглеждаше твърде плах в десния бек и имаше късмет, че се изправи срещу страна без голяма ширина. 3
Кристиан Пиърс – не заслужаваше наградата си за човек на мача въпреки гола си. Едно или две нарязани луфтове, дори когато е под малък натиск. 4
Рис Бенет – един треперещ момент в първите 30 секунди и не изглеждаше уверен след това, бар на една добра пресечка от Bird. Трябваше да се справя по-добре с удар с глава през първото полувреме. 3
Мал Бенинг – лошо разпространение и на моменти изглеждаше малко загубен. 4

Джейми Макгуайър – постави някои силни предизвикателства, които попречиха на опозицията да получи инерция напред. 7
Джоел Байром – някои от неговите доставки можеха да бъдат по-добри. Показа желание да продължи напред, докато Макгуайър не излезе и той зае по-внимателна роля. 5
Бенджамин Уайтман – съотборниците рано взеха топката към нападателите, което означава, че Уайтман е в периферията. С ограниченото му притежание той направи една или две добри доставки, включително центриране за второто полувреме на Хамилтън с глава. 6
Си Джей Хамилтън – постоянна заплаха отляво. Заставаше зад Самуел многократно и можеше да има гол. 9

Патрик Хобан – работи усилено и държеше топката, все пак не можеше да използва физическата си сила, за да надскочи задната линия на противника. 5
Шакил Култхърст – причини проблеми с темпото и упоритостта му. Заслужи гола си от точката – въпреки че вятърът подсказваше друго, когато премести топката на точката за дузпа... 7

Скот Шиърър (на 40) - нямаше удари към целта, но не предизвика увереност с едно или две нервни клапи. 4
Алекс Макдоналд (на 73)
Йоан Аркуин (на 88)

Окръг Нюпорт

Джо Дей – обикаляше за първия гол, получи ръка към дузпата. Направих няколко прилични спасявания през първото полувреме. 7

Алекс Самуел – технически бек, но с по-голям акцент върху „гръб“, отколкото „крило“. Ужасно отбранително, още когато оковите бяха освободени, той постави едно добро центриране отдясно. Трябваше да се позволи повече свобода. 4
Скот Бенет – привлечен да замени контузения Марк О’Брайън и предвид късното предизвестие, той се справи добре. 6
Дарън Джоунс – понякога хващан поради липса на темпо. Желанието му създаде проблеми. 4
Мики Деметриу – не допусна много грешки в защита и направи едно хубаво блокиране на гол линията от Хобан. 6
Дан Бътлър – твърде близо до централните защитници, за да има влияние върху играта. С дясната уязвимост на Мансфийлд, трябваше да тръгне по-често напред. 3

Мич Роуз – не най-добрият в техническо отношение, но събу чорапите си и се бие извън владение. Понякога той беше единственият играч, който натискаше топката. 6
Майкъл Флин – често изпадал от халфовата линия в защитата, преди злощастната му контузия през първото полувреме. 4
Крейг Рийд – нещо като пътник без топка и предлага малко с нея. Отсъди дузпа за играта си с ръка през второто полувреме. 2
Janaai Gordon – избледня след няколко прилични ранни бягания. Спорно изгонен заради късно предизвикателство срещу Byrom. 4
Райън Бърд – се възползва от разлива на Кийн за отвара. Произведе два други разумни опита за гол, въпреки че е гладен за обслужване. 6

Пол Биньот (на 27) – показа нежелание да закрие – не стигна до Хамилтън достатъчно бързо. 4