Оценки на играчите на Евертън 0-1 Бърнли:Тарковски впечатлява

Борбата между Лоутън и Ниасе – mirror.co.uk

Устойчивото гостуване и голът на Джеф Хендрик в първото полувреме помогнаха на Бърнли да победи с 1-0 при по-слабо представящия се Евертън. Ето нашите оценки на играчите и за двата отбора.

Евертън

Джордан Пикфорд - не можеше да бъде виновен за гола, но ритането му може да е било по-добро. Отказа Брейди на близката му греда през второто полувреме. 5

Куко Мартина – липсваше темпото да се пръсне вдясно, от което Евертън се нуждаеше срещу тесен арьергард. Не е направил малко, за да опровергае онези, които поставят под съмнение неговото допълнение. 3
Майкъл Кийн – лошото му използване на топката не беше толкова изложено в Бърнли, но в настройката на Евертън изглежда се страхува да го продължи напред. На моменти изглеждаше изгубен. 4
Ашли Уилямс – виновен за гола в изпълнение, което ще тества лоялността на Роналд Куман към уелсеца. 3
Лейтън Бейнс – липсваше скорост и драйв, за да осигури ширина, когато топката е в средната трета. Подобри се значително през последния половин час, когато други играчи принудиха проблема да създадат място, за да може той да сложи няколко прилични топки. 6

Никола Васич – направи няколко прилични бягания в началото, но след като не успя да проследи Уорд за първия гол, той загуби цялата си увереност. Трябва да бъде психически по-силен. 4
Морган Шнайдерлин – спечели репутацията на борбен халф, но тук той беше хванат с плоски крака за гола. Той изигра твърде много пасове встрани. 4
Idrissa Gueye – показа борба, енергия и желание за поддържане на натиск. Може би най-добрият играч на Евертън. 7
Gylfi Sigurdsson – той няма целеви мъж като съотборник и не цялата игра минава през него. Един укротен удар от първото полувреме и няколко центрирания след почивката, но той не даде очакваното качество. 4

Доминик Калвърт-Луин – изпревари Mee, за да създаде шанс в началото и беше готов да бяга през цялото време, но му липсваха техническите умения, за да накара опонентите му да се потят. Имаше единствения удар на Евертън към целта през второто полувреме и нямаше достатъчно сила за това. 5
Умар Ниасе – твърде подобен на Калверт-Луин. Изобилие от енергия и не може да бъде виновен за ангажираност, но недостатъчна безмилостност. 5

Уейн Рууни (на 63) – добави нотка на класа към срещите и помогна на Евертън да се издигне на върха през последните 20 минути. 7
Том Дейвис (на 69) – показа обичайното си темпо и упоритост, което принуди Бърнли да се върне. 6
Сандро Рамирес (на 82) – нямаше твърде много време да окаже влияние. 5

Бърнли

Ник Поуп – едно просто спасяване от Ниасе през първото полувреме, друг от Калвърт-Луин късно. Изработени и двете, без да се изпотяват. 6

2 Мат Лоутън – в центъра на две дузпи на Евертън през последните 10 минути, но едното и другото решение за игра с ръка би било тежко. Компенсиран за физически ограничения със силна работна скорост. 6

Джеймс Тарковски – изключително изпълнение. Отведен напред далеч от опасни зони, показващи забележителна зрялост за някой, който започва първия си сезон на редовен футбол на това ниво. 9
Бен Мий – изпреварен рано от Калвърт-Луин, но бързо се подобри и даде на партньора си насочваща ръка. 8
Стивън Уорд – напредна многократно през първото полувреме, асистенция за гола на Хендрик. По-дисциплиниран след почивката. 8

Джак Корк – защити добре защитата. Не най-внушителният физически играч, но неговата интелигентност и прочит на играта бяха впечатляващи. 7
Стивън Дефур – виновен, че е малко бавен за затваряне рано, но постоянно се подобрява. Най-добрият подаващ топка на Бърнли. 6

Скот Арфийлд - поставен в отлична смяна, печели свободни удари и изигра едно или две ключови паса в добри зони. 7
Джеф Хендрик – пое гола си спретнато и защити добре полузащитата, затруднявайки опозицията да играе през линиите. Отслабна влиянието си в атакуващ смисъл през второто полувреме. 7
Роби Брейди – изключен, когато Бейнс тичаше напред няколко пъти през второто полувреме и беше хванат в два ума, когато имаше добър шанс да изиграе за Ууд. 4

Крис Ууд – добра игра с връзки в последните етапи на първото полувреме, но друг път беше твърде изолиран. Процентът му на работа обаче предполага, че той е бил Dyche-ифицирован. 5