Манчестър Юнайтед 4-0 Уест Хем:Брилянтно блинд

Ман Юнайтед 4-0 Уест Хем – bbc.co.uk

Скоба на Ромелу Лукаку в първия му мач от Висшата лига за Манчестър Юнайтед помогна на отбора му да победи с 4:0 над Уест Хем след доминираща демонстрация през второто полувреме. Как се справиха играчите от двата отбора? Ето нашите оценки.

Манчестър Юнайтед

Давид Де Хеа – в края на първото полувреме той спаси удара на Фернандес, което беше право към него. Той обаче трябваше да се разтегне повече, за да насочи удара на Арнаутович над гредата в началото на второто полувреме. 6

Антонио Валенсия – Голяма част от най-добрата игра на Юнайтед дойде или отляво, или през средата. Той направи добра игра, но не оказа голямо влияние. 7
Ерик Бейли – силен без топката и уверен с нея. Понякога имаше смелостта да дриблира добре в противниковата половина. 8
Фил Джоунс – може би отне твърде много време, за да пусне топката през първото полувреме, но направи едно или две гръмотевични предизвикателства и извади Ернандес от играта. 7
Daley Blind – показа забележителен прочит на играта. Това му помогна да направи ключови защитни удари с глава и прехващания, както и умни атаки. Това казва нещо, че Моуриньо го харесва въпреки обичайните му предпочитания към атлетизъм. 9

Пол Погба – неговото изобретение беше централно за развитието на Юнайтед на атаките в средната третина. Напълно заслужено гола си. 8
Неманя Матич – осигури командващо въздушно и физическо присъствие, които той често използваше, за да пресече дългите гол удари на Харт. Малко бавно пускането на топката на моменти през първото полувреме, но прекъсна играта превъзходно, както се вижда за два от головете. 8

Хуан Мата – добро движение през първото полувреме. Не пропилях много пасове, все пак много от тях бяха проникновени и помогнаха за създаването на възможност за голове. 8
Хенрих Мхитарян – може би не предложи достатъчно през първото полувреме, но изпълни свободния удар за второто на Лукаку и предаде чудесна топка за Марсиал, за да добави трета. 8
Маркъс Рашфорд – попаднал в трафик първоначално поради нежеланието си да атакува отвън, където беше пространството. Въпреки това получи увереност от асистенцията си за Лукаку и имаше повече пространство да тича вътре след почивката, когато видяхме повече от това какво може да направи. 6

Ромелу Лукаку – хищническите му инстинкти излязоха на преден план, когато Рашфорд го прокара за прост финал. След това той се запъти към дома в началото на второто полувреме и му отказаха хеттрик от две последни блокове от Забалета. 9

Маруан Фелайни (на 76) – не получава заслугите, които неговата игра задържане заслужава. 7
Антъни Марсиал (на 80) – отбеляза гола си с известна увереност. 8
Джеси Лингард (на 88)

Уест Хем Юнайтед

Джо Харт – победен с две клинични завършвания от Лукаку, но може да бъде поставен под въпрос заради вратаря му за третия и четвъртия гол. 4

Пабло Забалета – някои добри щрихи в началото. Няма темпото на старото, но създаде две твърди блокове на Лукаку късно. 5
Уинстън Рийд – понякога е виновен за избягване на отговорностите си за маркиране. Не можех да се справя с остротата на Лукаку. 2
Анджело Огбона – показа, че има странно подаване от кръстосване в шкафчето си и беше стабилен през първия половин час, но се бори след това. 4
Артур Масуаку – се справи добре през първото полувреме и може би заслужаваше свободата да продължи напред. Може да се използва като крило в бъдеще. 6

Педро Обианг – свърши важна работа по покритието в началото. Даде топката ненужно за откривателя и оттам нататък загуби увереност. 4
Марк Ноубъл – мъчеше се да се наложи. Човек се чуди дали получава лесно пътуване поради връзката си с клуба. 3
Едмлсон Фернандес – един удар право в Де Хеа и иначе не в състезанията. Като Ноубъл, той беше свален в началото на второто полувреме. 3

Андре Айю – предлага почти нищо, когато трябваше да бъде един от основните играчи, осигуряващи изход за контраатака. 2
Марко Арнаутович – направи много работа в защита през първото полувреме, за да отрече заплахата на Валенсия. Видях неговия зациклен удар с глава през второто полувреме, преобърнат от Де Хеа. 5

Хавиер Ернандес – едва докосна топката и когато го направи, той не успя да избяга от лапите на Джоунс. 3

Деклан Райс (на 60) – се справи добре след като влезе. Може би по-добре от Ноубъл за това доказателство. 7
Диафра Сахо (на 60) - не може да окаже решаващо въздействие, но обстоятелствата не му помогнаха. 5