Нюкасъл 0-2 Тотнъм Рейтинг на играчите:Страхотен Тоби

Alli прави победителя – football-talk.co.uk

Головете в първия ден на Деле Али и Бен Дейвис помогнаха на Тотнъм да победи с 2:0 над Нюкасъл с 10 играчи – но как се справиха играчите и на двата отбора? Ето нашите оценки.

Нюкасъл Юнайтед

Роб Елиът – направи превъзходно спиране от близко разстояние в началото на второто полувреме, за да отрече Хари Кейн. Може да се справи по-добре за втория гол и разпределението му може да се подобри. 4

Хавиер Манкило – единственият член на задната четворка, който остана в предпочитаната си позиция, но неговото позициониране и за двата гола на Нюкасъл може да бъде поставено под въпрос. 4
Киаран Кларк – се справи изненадващо добре, когато беше преместен в неестествена позиция на ляв бек. Подкрепяше Atsu добре понякога. 8
Флориан Лежен – впечатлен преди злощастната си контузия. Феновете на Toon ще се надяват, че не е твърде сериозно. 6
Пол Дамет – надежден в защита, преди да получи лоша контузия поради предизвикателството на Кейн. 6

Исак Хейдън - стабилен през първото полувреме, но след червения картон на Шелви, той страдаше от липса на прикритие около себе си, тъй като халфовата линия беше препълнена. 4
Джонджо Шелви – печатът му върху Али струва играта на Нюкасъл. Може и да са получили точка или три, ако не беше този момент на глупост. 1

Мат Ричи – също направи глупаво предизвикателство на Али, което му донесе само жълт картон. Работи усилено в защита, но беше отбелязан извън играта от Дейвис. 4
Айозе Перес – липсваше обичайното си темпо и издръжливост, тъй като играта до голяма степен го заобикаляше. Може би беше заменен по-рано, ако не беше контузията през първото полувреме. 2
Кристиан Ацу - една ярка искра на Нюкасъл навсякъде, управлявайки късен удар към целта от разстояние, който наложи спасяване от Lloris. 7

Дуайт Гейл – помолен да преследва дълги топки и не му беше даден вид услуга, в която процъфтява. Едва докосна топката и беше изтеглен след четвърт час до края. 3

Jamaal Lascelles (на 6) – виновен за гледане на топка на моменти през второто полувреме. 3
Шансел Мбемба (на 34) – защитава се сравнително добре при трудни обстоятелства. 6
Микел Мерино (на 74) – показа няколко хубави щрихи, като се има предвид, че е привлечен като част от акт за ограничаване на вреди. 6

Тотнъм Хотспър

Hugo Lloris – не трябваше да работи твърде усилено за чистата си мрежа и ритането му можеше да е по-добре. 5

Кайл Уокър-Питърс – изглеждаше солидно в защита, овладя притежанието си и той направи няколко добри бягания напред. Изглежда способен да замени своя предшественик с подобно име десен бек. 7
Тоби Алдервейрелд – избърсваше топките прилежно и винаги избираше мъж с тъмносиня риза. 9
Jan Vertonghen – държеше Гейл на тост през целия следобед и показа добри лидерски качества. 8
Бен Дейвис – неговите разрушаващи белите дробове второ полувреме дадоха на Ериксен и Али пространство за комбиниране. Открадна гръмотевицата на първия с безмилостен завършек, за да изравни играта. Гледаш ли Дани Роуз? 8

Ерик Дайер – виновен за това, че седи твърде дълбоко през първото полувреме, което може би е било причина за бавното темпо. Подобрено след почивката, тъй като отборът се изкачва по-нагоре на терена. 6
Муса Дембеле – пренесе топката добре напред, особено през второто полувреме и беше дяволски трудно да се отърси от топката. 7

Moussa Sissoko – не направи много проблеми на старите си работодатели и беше заменен в началото на второто полувреме. 3
Кристиан Ериксен – беше най-близо за Шпорите през първото полувреме и изигра перфектна топка към задната греда за гола на Али. 7
Деле Али – превъзходно време за гол и имаше ръка във втория. Безразсъдните фалове срещу него от Шелви и Ричи подчертават, отчасти, че той е играч, от който опонентите се страхуват. 7

Хари Кейн – издържа разочароващо първо полувреме. Принудително спасяване от Елиът през второто полувреме и удар в гредата късно, което означава, че целта за август му убягва. 6

Son Heung-Min (на 57) – предлага повече по отношение на движение извън топката от Сисоко, дори и да не беше на терена, когато Нюкасъл имаше 11 мъже. 7