Рейтинг на играчите на Уест Хем 1-2 на Челси:нова страна на Сеск?

Головете на Еден Азар и Диего Коста помогнаха на Челси да се класира с десет точки на върха във Висшата лига с победа с 2-1 над Уест Хем – но как се оцениха играчите и на двата отбора?

Уест Хем Юнайтед

Дарън Рандолф – спаси добре от Педро и Коста, но може би не е трябвало да напуска гола си за отваряне. 4

Cheikhou Kouyaté – напредна добре рано, но на моменти се опита твърде много. Изглеждаше тромаво в защита и остави място отзад за Азар. 3
Хосе Фонте – за играч с неговия опит, неговото позициониране беше изненадващо наивно. Освободено място, което Хазард да използва понякога. Насочи широко от центриране на Рийд от първото полувреме. 3
Уинстън Рийд – спечели битките си рано, но загуби Коста, човекът, когото отбелязваше, за втория гол. 4
Aaron Cresswell – бори се в продължение на 90 минути въпреки очевидното почукване след блокиране на удар на Moses, които той до голяма степен мълчи. Едно-две добри пресичания от дълбочина. 7

Марк Ноубъл – тласкан напред твърде често, без да достига темпото, за да компенсира. Краката му бяха изчезнали до края. 2
Педро Обианг – се бореше добре в началото и беше един от най-конкурентните изпълнители на Уест Хем. Можеше да се справи по-добре с Kouyate до него. 7

Sofiane Feghouli – оживен на петна и принуди Мозес във второ полувреме блок. Неубедително, когато бъде поискано да премине, твърде много странични или разточителни топки. 3
Мануел Ланзини – трябва да създава повече. Лишено място в централните зони и не влезе в играта до интелигентния си финал в времето за контузия. 5
Робърт Снодграс – изглеждаше добре през първите 25 минути и получи място отляво. Влиянието му намаля след това – когато той се затича към топката, това изглеждаше като неуспех. 4

Анди Карол – не можа да определи времето за скокове, когато Челси беше на върха и беше добре управляван от централните защитници. 2

Андре Айю (на 64) – изглеждаше оживено и постави утешителната цел на Ланзини. 7
Сам Байрам (на 64) – един или двама добри нападатели бягат отдясно. 6
Едимилсон Фернандес (на 77)

Челси

Тибо Куртоа – чест на начина, по който Челси се защитаваше, че не е бил помолен да спаси, с гола на Ланзини за контузия. 4

Сезар Аспиликуета – солидно представяне, въпреки няколко тревожни момента късно, когато се премести на крило-бек. 7
Давид Луис – превъзходно във въздуха и изигра едно-две умни паса над върха. 9
Гари Кейхил – често този, който излизаше от защитата и преминаваше в противниковата половина, установяване на някои периоди на ефективно задържане на топката. 9

Виктор Моузес – се бореше да застане зад Кресуел през първото полувреме, но направи някои жизненоважни блокове и пролуки в другия край. 6
Сеск Фабрегас – добро покритие по време на тежкия ранен период на Челси. Един или два умни фаула предполагат, че се подобрява в защита. 7
Н’Голо Канте – не се ангажира с топката достатъчно рано в ранните етапи, но постоянно нараства влиянието си и започва няколко откъсвания. 7
Маркос Алонсо – управлява Фегули с разумен комфорт, без да произвежда много в атакуващ смисъл. 5

Педро – добро движение през първото полувреме. Челси загуби някакъв импулс за контраатака, когато той излезе. 7
Диего Коста – тихо първо полувреме. Не натисна топката достатъчно рано през първите 25 минути и понякога беше изолиран, но вкара втория точно след почивката. 5
Еден Азар – най-добрият атакуващ играч на Челси през първото полувреме и отбеляза гола си добре. Можеше да бъде по-борбен без топката. 7

Неманя Матич (на 65) – добави повече сила от Педро, но естествено не толкова много. 4
Уилиан (на 75) – натисна от време на време в противниковата половина и отложи топката заради късните усилия на Фабрегас. 5
Кърт Зума (на 76) – сгреши малко в ролята, която му беше дадена, но Челси пропусна Моузес, когато той излезе. 4