Арсенал 2-0 Уест Бром Рейтинг на играчите:Супер Санчес

Lacazette празнува своя втори – bbc.co.uk

Добро представяне на Алексис Санчес и дупка на Александър Лаказет доведоха Арсенал до победата с 2:0 над Уест Бромич Албион, въпреки че бяха подпомогнати от елемент от първото полувреме късмет. Ето нашите оценки на играчите и за двата отбора.

Арсенал

Петр Чех – до голяма степен непроверен, но беше намерен в ничия земя за удар с глава на Родригес, който изискваше изчистване извън линията от Монреал. 6

Лоран Косчелни – неговото припадък отзад рано можеше да е по-добре, но французинът командваше във въздуха, което беше от съществено значение предвид стила на игра на опозицията. 8
Шкодран Мустафи – една отлична топка за кръстосване за Колашинац през първото полувреме, но можеше да даде дузпа за предполагаем фаул срещу Родригес. Лек обрив на моменти. 5
Начо Монреал – едно важно изчистване от линията през първото полувреме. Повиши увереността си през второто полувреме, пренасяне на топката в противниковата територия по-свободно, когато Baggies падна по-дълбоко. 8

Ектор Белерин – стигна до задната греда няколко пъти през първото полувреме, веднъж създаде половин шанс за Рамзи. Прегръщането му на тъчлинията беше ключово за контрола на Арсенал през второто полувреме, винаги дава възможност на съотборниците си, когато Уест Бром кондензира централните зони. 8
Мохамед Елнени – даде топката веднъж в опасна зона, но беше малко по-добър от партньора си, с добра топка към Белерин, която доведе до шанса на Рамзи. Можеше да изиграе повече от тези пасове, разделящи защитата, но това нямаше толкова голямо значение през второто полувреме, когато контролът беше името на играта. 6
Гранит Джака – загуби топката четири пъти, въпреки че през второто полувреме, той беше подложен на малък натиск при притежание. Той трябва да покаже по-добър обхват и да направи повече бягания от трети човек, особено когато играта е в равновесие. 5
Сеад Колашинац – няколко добри бягания в началото, но загуби някои от дуелите си с Ньом, особено в последните етапи на първото полувреме. Използва физическите си способности за добър ефект след почивката. 7

Аарон Рамзи – понякога се бореше с физическата страна на играта и преминаваше лесно, въпреки че при това той спечели дузпата. Влиянието нараства в последните етапи. 6
Александър Лаказет – претъпкан при случаи и му беше трудно да допринесе за натрупването, но беше нащрек за първия си гол и изпълни дузпата си уверено. 7
Алексис Санчес – има аура около себе си и всеки път, когато вдигне топката, има очакване той да създаде нещо. Удари гредата със свободен удар, който доведе до гола и изигра няколко превъзходно претеглени паса. Освен комплектите, Арсенал разчиташе много на него за някаква магия. 9

Месут Йозил (на 83) – като се има предвид, че на Арсенал липсваше малко креативност в откритата игра, Йозил може да почувства, че е трябвало да започне преди Elneny или Xhaka, с Рамзи, който се спуска по-дълбоко. 6
Оливие Жиру (на 83) – влезе направо в разгара на действието и можеше да грабне гол, след като обърна Евънс. Все пак пропуснат пас на почивката. 6
Ейнсли Мейтланд-Найлс (90+3) – решаваща смяна – безспорният играч на мача… 5

Уест Бромич Албион

Бен Фостър – може би щеше да стане малко по-бързо за първия гол. Все пак не можеше да бъде виновен за дузпата - той тръгна по правилния път, но ударът беше твърде силен. 5

Алън Ньом – даде дузпата и позиционирането му на моменти беше неубедително. Неговите бягания напред обаче бяха от ключово значение за период на напрежение точно преди полувремето. 4
Крейг Доусън – трудно през първото полувреме, раздаване на много свободни удари, може би цинично, за да спре инерцията на Арсенал. Разбърка се към десния бек, когато Nyom натисна топката. 4
Ахмед Хегази – се наслади на позитивна вечер с няколко отлични прехващания, включително този, който доведе до най-добрия момент на Албион от мача. Той имаше положителен старт на кариерата си във Висшата лига. 7
Джони Евънс – раздаде няколко фаула в опасни зони, включително свободния удар за откриващия. Може да не се е възстановил напълно от лошия си гръб. 3
Кийрън Гибс – изглежда по-подходящ за предпазлива настройка, където защитната агресия е по-важна от осигуряването на ширина. Солидно изпълнение. 6

Джейк Ливърмор – преодоляван по средата на моменти през първото полувреме и не изглежда напълно годен след скорошно прекъсване. Имаше нужда от някой по-атлетичен до него, способен да натиска за 90 минути, позволявайки му да направи по-резервирано, почистваща роля. 3
Гарет Бари – изглеждаше отлично в първите 20 минути с добра преса и топката отгоре за първия шанс на Родригес. Постепенно започна да се уморява, както може да очакваме от някой, който току-що е изиграл най-много мачове в ерата на Висшата лига. 4
Гжегож Криховяк – наясно в отбрана и прикрива позиции на централния бек, когато Евънс размеси акос. Той също изглеждаше по-сдържан на топката от съотборниците си и изигра няколко добри паса в широки зони. 6

Хал Робсън-Кану – едно движение през вратата за шанс на Родригес, но иначе беше анонимен. Човек може да се усъмни дали той ще бъде нападател във Висшата лига без добро евро миналата година. 2
Джей Родригес – можеше да направи хеттрик през първото полувреме, удряне на стълба, след изчистване с глава от линията и пропускане на топката за шанс за задна греда. Уморен през второто полувреме обаче и не успя да изведе страната си нагоре по терена. 5

Джеймс Морисън (на 63) – влезе при трудни обстоятелства, но не направи малко, за да успокои критиците, които предполагат, че той вече няма качествата, за да издигне Уест Бром на друго ниво. 4
Соломон Рондон (на 64) – гладен за служба, не за първи път. С толкова малка подкрепа той изглежда е загубил инстинкта си за голове на Hawthorns. 5
Мат Филипс (на 73) – трудно го преценя в атакуващ смисъл с ограничаване на щетите, целта, но той може да се смята за нещастен да не започне поради излишното си темпо. 5