Челси 4-3 Уотфорд Оценки на играчите:резервите блестят

Тери празнува откриването – metro.co.uk

Челси приключи първия си мач, след като беше обявен за шампион, с драматична победа с 4-3 над 16-ия Уотфорд – но как се оцениха играчите от двата отбора?

Челси

Асмир Бегович – Лошо разпределение и опонентите му не застрашиха с редовността, която може да предполагат техните три гола. Мястото на Куртоа е сигурно на тези доказателства. 2

Кърт Зума – влиза в предизвикателства твърде бързо, както видяхме за гола на Джанмаат. 3
Джон Тери – един приказен момент, който показва защо той вкара гол в 17 поредни сезона на Челси. Защитата му за първото изравняване обаче показва защо това ще бъде последното му. 4
Натан Аке – изнесе добре топката през първото полувреме и имаше ръка във вратата на Батшуай. Показа наивност за втория гол на Уотфорд, като позволи на Джанмаат да стреля на по-силния си крак. 4

Сезар Аспиликуета – пое гола си добре, но не предлага достатъчно темпо и ширина, за да играе редовно роля на крило. 4
Н’Голо Канте – изчезна заради магии, но изигра едно или две отлични подавания напред и оживя през последните 10 минути, кражба на топката в преднината до победителя. 6
Натаниел Чалоба - влезе в объркване с Тери за първия изравнителен гол на Уотфорд при бавен старт. Оттогава нататък се подобри с някои ярки бягания, но не притежаваше халфовата линия достатъчно дълго, за да убеди. 5
Кенеди – не можа да влезе в играта. Ударът му под тесен ъгъл спечели корнера, който доведе до втория гол, но не беше изненада, че той беше отстранен. 4

Уилиан – най-постоянният играч на Челси. Оживен през цялото време и за нещастие да не вкара. 9
Еден Азар – Винаги влизаше в добри позиции и се подобряваше през първото полувреме. Често фаулиран както обикновено. 8
Michy Batshuayi – Енергичен и на правилното място за целта си, все пак липсаха качествата на задържане, за да се утвърди като потенциален заместник на Коста. Малко алчен в последната трета. 6

Ола Айна (на 75) – изглеждаше ярък и видя удара му от далечна дистанция, задържан от Гомеш. 6
Сеск Фабрегас (на 79) – промени играта с чудесното си далечно подаване и поставения му победител в 88-ата минута. 9
Педро (на 84) – добави малко темпо на почивката в заключителните моменти. 6

Уотфорд

Heurelho Gomes – можеше да се справи по-добре с отвара на Тери, но направи няколко прилични спирания през второто полувреме. 5

Адриан Мариапа – се справи добре през първото полувреме, но се бореше да се справи с откъсванията на Челси след интервала. 4
Себастиан Прьодл – се състезава добре за голяма част от играта, поне в открита игра, преди уволнението му по време на нараняване. 4
Хосе Холебас – твърде прибързан, както по отношение на предизвикателствата, така и по отношение на общото позициониране. Централен защитник, който атакува със свободата на крило, оставяйки пропуски, които Челси заплашваше да използва. 2

Нордин Амрабат – в най-добрия си вид той може да тероризира краен защитник с темпото и мощта си, но не видяхме нищо от това. Може би увереността му е била засегната от наранявания, но изглеждаше необичайно колеблив. 3
Том Клевърли – натисна Зума ефективно през първото полувреме и работи усилено през цялата вечер, поставяйки отлично центриране за нивелира на Окака. 6
Валон Бехрами – контролираше процедурата в началото, но се бореше да се справи с темпото на някои от атаките на Челси през второто полувреме. Стреля широко от разстояние, докато Уотфорд бяха на ниво. 5
Abdoulaye Doucouré – показа присъствието си в халфовата линия и винаги имаше време за топката. Можеше да мине с малко повече амбиции. 6
Дарил Джанмаат – необходим, за да покрие бяганията на Холебас по-проницателно, но е необходимо нещо специално, за да омазиш няколко играчи на Челси по пътя към соло гол. 5

Етиен Капуе – показа добър опортюнизъм за своя гол, въпреки че липсва част от темпото, необходимо за игра като втори нападател. 5
Мбайе Нианг – склонността му да се отклонява в широки зони означаваше, че Уотфорд нямаше фокусна точка. Трябва да се използва като основен нападател, а не вместо един. 4

Стефано Окака (на 71) – изглеждаше заплаха веднага щом влезе. Умен завършек на наградата за оставането му на позиции за голове. 9
Трой Дийни (на 90+1) – фактът, че Окака се появи преди него, може да разкрие малко за бъдещето му. Резервиран след ненужен спор с италианеца в времето за контузия. N/A