Съвети от Лига 1:Мориас да потопи Шефилд Юнайтед?

Ще празнува ли Мориас отново в събота? – Peterboroughtoday.co.uk

Ето съветите на The Football Lab за действието на Лига 1 през уикенда.

За acca

Реалността да работите с един от най-ниските бюджети и най-малките отбори във вашата дивизия е, че сте склонни да пропускате ключови играчи. Мати Лунд и Джо Бъни бяха централни за пътуването на Рочдейл в челната шестица на Лига 1, така че не е изненада, че тяхното отсъствие съвпадна с спад във формата.

град Флийтууд, добре подкрепен от председателя Анди Пили, са непобедени в 13 мача. Въпреки лошия старт на играта им в Чарлтън последния тайм аут, те грабнаха изравняване на времето за контузия от впечатляващия бек Amari’I Bell и имаха достатъчно шансове за победа. Януарската победа с 2:0 в Шефилд Юнайтед даде представа за това на какво е способен този отбор на Cod Army. Fleetwood да победи при 7/5

Външен шанс

След тежката първа половина на сезона, Walsall започнаха 2017 г. в добра форма.
Eoghan O’Connell беше полезно допълнение към защитата, Джейсън Маккарти и Джо Едуардс имат безгранична енергия на краен защитник, докато Ерхун Озтумер се завръща във формата.

Силни изяви от гореспоменатите играчи означават Уолсол взеха 11 точки от последните си пет мача. В първите полувреме на тези мачове, допуснаха три и отбелязаха един, въпреки това през второто полувреме общ резултат 11-2. интересно е, противници Болтън водеха в последните си три мача, но взеха общо само една точка, губи с мъжко предимство срещу Чарлтън.

Защитата, която толкова дълго изглеждаше една от най-добрите в дивизията, сега показва признаци на слабост, Напускането на Зак Клъф за Нотингам Форест не помага на атакуващите усилия. Уолсол да спечели с 4/1 – или да спечели отзад при 20/1 за по-приключенския играч.

Съвет за голмайстор

Джуниър Мориас слезе от резервната скамейка на Порт Вейл миналата седмица, за да направи 13-минутна резерва за Питърбъро Юнайтед . Човекът, когото замени, Крейг Макейл-Смит, също имаше подобна кариера преди първия си престой в Лондон Роуд, в добра форма в долните лиги. Мориас има темп, сила и баланс, точно както Брит Асомбалонга и други млади нападатели, Пош дадоха старт на кариерата. Той е изправен пред а Шефилд Юнайтед защита, която отбеляза 10 гола в последните си пет мача, въпреки че е на върха в лигата. Тези първи два гола можеха да дадат на Мориас увереността да стане клиничният голмайстор, който Питърбъро винаги е имал в миналото, но липсваше този термин. Мориас ще бъде последен голмайстор при 15/2.