Болтън 2-3 Лийдс Пет неща:вълнуващо начало

Филипс празнува – bbc.co.uk

Победата на Лийдс с 3-2 срещу Болтън беше вълнуващ мач, яркият контраст в стиловете, осигуряващ перфектното напомняне защо обичаме шампионата. Ето какво научихме.

Ярко начало на Лийдс

Болтън изигра две отпред, но често имаха пет или шестима мъже в защитната трета и Лийдс имаше огромна полза от пространството в средната трета. След добра игра на Пабло Ернандес по десния фланг спечели корнер в седмата минута, испанецът достави за Калвин Филипс, който изстреля топката в левия ъгъл. Крис Ууд бързо възвърна хищническите си инстинкти от миналия сезон за 30 минути, с глава встрани от гредата, след като Езджан Алиоски хвърли центриране отдясно на Кемар Рууф обратно над вратата. В най-добрия си вид, Хората на Кристенсен бяха жизнени, забавно облекло.

Заплахата на Мадин

Притиснат между головете на Филипс и Ууд беше период на натиск от Болтън. Гари Мадин, най-добрият играч на домакините, използва силата и индустрията си, за да принуди Матю Пенингтън и Лиъм Купър дълбоко. Това позволи на Тротърс да завладеят халфовата линия, спечелете сет фигури и вкарайте кръстове в полето. Те заплашваха от декорации, така че не беше изненада, че това беше методът, чрез който те върнаха гол в 39-та минута, Мадин у дома с глава в ъгъла на Джош Вела.

Неуспехи в отбраната

Три минути след като Болтън намали дефицита, те ефективно върнаха на Лийдс възглавницата за два гола. Ууд подхвана Филипс за включване, но до голяма степен се дължи на лошото позициониране на Марк Хауърд и продължителните жалби за офсайд на Дейвид Уитър. Уитър и сие. бяха изключителни в лига 1, но голяма част от задната линия беше намерена за недостатъчна при последния опит в шампионата и това представяне може би поставя под въпрос техните пълномощия на това ниво.

Болтън подобри второто полувреме

Домакините поне изглеждаха по-силни отзад, след като Уитърс беше заменен от Рис Бърк, който впечатли при Паркинсон в Брадфорд. Колегата-заместник Уил Бъкли също направи разлика с рязкото си движение и три минути след като влезе, Адам льо Фондре изпълни дузпата в 67-та минута. Самият Льо Фондре натисна по-добре след почивката, когато Джош Кълън нарасна влиянието си, стреля малко повече от 77 минути след свободния удар на съименника Вела.

в обобщение

Това беше завладяващ мач, който имаше положителни и отрицателни страни и за двата отбора. Болтън показа дух, но трябва да отстрани грешките и да намери малко повече вариации в последната третина, за да намали зависимостта си от Мадин. Лийдс може би биха могли да проявят повече агресия в собствената си кутия, но бяха, на кръпки, радост за гледане.