Престън 0-0 Болтън Шест неща:защитата на върха

Мавидиди, започва своята 5-та EFL игра, битки с Хенри, който е в 18-ия си сезон – skysports.com

С Престън оглавява първото полувреме на това дерби в Ланкашър и Болтън превъзхожда второто, евентуалното равенство 0-0 беше справедливо отражение върху баланса на играта. Ето шест неща от играта.

Декорациите на Галахър

Престън игра на преден крак през първите 30 минути, когато създадоха различни възможности само от доставките на Пол Галахър. Шотландецът използва своя корнер от петата минута, за да изиграе едно-две с Калъм Робинсън и надмине Марк Литъл, преди да наложи спиране на близко разстояние от Бен Алнуик. Малко по-късно, Центрирането на 33-годишния играч почти беше обърнато към дома от Пол Хънтингтън при задната греда, но ъгълът се оказа твърде тесен, преди Анди Бойл и Том Баркхюйзен също да отидат извън целта.

Баркхюйзен и Мавидиди

Barkhuizen изглеждаше заплаха през първото полувреме със своето движение и креативност, създава проблеми отдясно на Антони Робинсън, който страда от липса на подкрепа от Адам Армстронг. Barkhuizen се свърза добре с бързия нападател Стефи Мавидиди, който често заемаше десния канал и беше побеждаван от левия централен защитник Марк Бийвърс. Самият Мавиди се приближи два пъти, с глава центриране на Кевин О’Конър в 30-та минута, преди мощен пробив да го накара да спаси от Алнуик.

Едномерни тротери

Сервизът за мишена Гари Мадин често се играеше от вратаря Алнуик, или централният бек Дейвид Уитър, което направи нещата лесни за централните защитници на Престън, Бойл и Хънтингтън. Дори когато Мадин спечели първите топки, както направи три пъти през първите 60 секунди, той беше претъпкан с халфове като Бен Пиърсън, показващи голямо старание в отбрана. Сами Амеоби беше най-живият играч на Болтън в първото полувреме:бягането на дясното крило доведе до удар с ляв крак на Джош Вела, който прелетя на косъм.

Друг защитник на Престън е контузен

Lilywhite загубиха контрола си върху разискванията през второто полувреме, тъй като Галахър видя по-малко време на топката и атакуващият квартет започна да се изморява. Те бяха възпрепятствани от леката контузия на левия бек О’Конър, който остана на терена поради липса на естествена замяна, с Грег Кънингам, Джош Ърл, Бен Дейвис и Томи Спър са недостъпни. От този момент нататък, имаха усещането за страна, която виси. Дарил Хорган, Даниел Джонсън и Джош Хароп влязоха в битката, но нито един от двамата не видя достатъчно от топката в последната третина, за да отбележи своя отпечатък, такъв беше консерватизмът на халфовата линия.

Късният митинг на Болтън

Гостуващият десен бек Литъл се опита да изостри проблема с левия бек на Престън с няколко мощни ръна, които останаха невъзнаградени, тъй като темпото се увеличи десетократно след почивката. Тротърите бяха по-бързи за втори топки, Робинсън се изкачи по-нагоре на терена, Дарън Пратли се наложи повече в средата на терена, докато Бивърс се чувстваше комфортно с Мавиди. В най-доброто си усилие в играта, Армстронг обърна Калъм Уудс наопаки, преди да отприщи усилие с десен крак, който беше отблъснат от Крис Максуел.

в обобщение

И двата отбора играха добре в едно полувреме, но трябваше да бъдат по-клинични в последната третина, когато бяха на върха. Престън може да усети пропусната възможност да премине в горната половина, преди тези около тях да започнат утре. Името на играта обаче е да остане около средата на масата, докато не върнат някои защитници в форма – да не говорим за нападателите Шон Магуайър и Джордан Хъгил. Междувременно Болтън, могат да се успокоят от своята серия от шест мача без загуба. Те все още не са излезли от последните три, но повече представяния през второто полувреме като това в Deepdale и нещата ще изглеждат малко по-ярки.