Джилингам 0-1 Портсмут Пет неща:пасивен Джилс

Кенеди печели победителя – bbc.co.uk

Портсмут заслужи победата си с 1:0 над Гилингам в неделя, което дойде благодарение на гола на Мати Кенеди от второто полувреме. Въпреки това, те бяха много подпомогнати от явните недостатъци на техните противници. Ето пет неща от играта.

Липса на интензивност на хрилете

Имаше твърде много случаи, когато Портсмут владееше в последната третина, а Гилингам имаше осем или девет полеви играчи назад, но нито един от тях не оказа натиск върху топката. през първото полувреме, Домакините бяха спасени от добра защита от техните централни защитници, Фин О'Мара, Макс Емер и Бен Нюджънт, както и лошия краен продукт на Портсмут.

Шансове с премия

Гостите не можаха да стрелят точно в началото:Мати Кенеди нанесе удар с десен крак право към Томас Холи в 17-та минута, малко преди ударът на Джамал Лоу да бъде блокиран и последващото усилие на Бен Клоуз да бъде спасено. На Джилингам бе отхвърлена дузпа, когато се твърди, че Шон Клеър беше спънат от Оливър Хокинс, единственият разтърсващ момент в представянето на централния защитник, превърнат в мишена. Най-добрият шанс за домакините дойде, когато Лий Мартин намери Джош Паркър на задната греда малко преди полувремето, но защитникът на крилото изкриви удара му встрани от далечната греда.

Контролирано второ полувреме

Кенеди беше най-продуктивният играч в играта  в атакуващ смисъл, така че беше уместно той да отбележи победителя в рамките на минута след повторното стартиране. Къртис Мейн отправи центриране на Нейтън Томпсън с глава срещу гредата и левият нападател изби в свободната топка, за да направи път за контролирано второ полувреме от Портсмут. Те запазиха добре владението, като Стюарт О'Кийф поддържаше нещата прости, дори ако нападателите нямаха безмилостност да убият играта.

Паркър хвана офсайд

Кръстът на О'Мара намери Паркър, който държеше топката в мрежата след поредното бягане към задната греда, но той беше хванат офсайд. Джилингам имаше периоди на натиск, след като Елиът Лист и Дарън Олдейкър се появиха, но Портсмут се справи удобно с дългите хвърляния на Конър Огилви и иначе на домакините им липсваше изобретението, за да ги разделят.

в обобщение

Последната свирка означаваше, че Портсмут се изкачи до три точки от местата в плейофа, но възпрепятстван от наранявания, те все още не изглеждат като страна, способна да предизвика ново повишение. Джилингам остава 23-и и не успя да вкара гол в осем от 12-те си мача през този сезон. Който и да назначат между сега и съботното пътуване до Питърбъро, трябва да го насърчи да се издигне по-нагоре на терена и да играе с по-висока интензивност. В противен случай, вратата към лига 2 ще започне да се отваря.