Ман Юнайтед 4-1 Бъртън Пет неща:клиничен Рашфорд

Рашфорд пое добре головете си – sportsmole.co.uk

Маркъс Рашфорд отбеляза дупка, когато Манчестър Юнайтед достигна до осминафиналите на EFL Cup с победа с 4-1 над Бъртън Албион. Джеси Лингард и Антъни Марсиал завършиха разгрома, за да изпратят пивоварите, който събра късна утеха чрез Лойд Дайър. Ето пет основни точки за разговор от мача.

Яркото начало на Бъртън

Втора струна Championship екипът имаше два удара през първите пет минути, но финалът на Люк Варни беше кротен, след като Мати Лунд открадна топката, а по-късно Джейми Алън стреля. Полушансът на последния е създаден от Дайър, най-яркият изпълнител в началото за гост, които гледаха да изолират Матео Дармиан срещу лявото крило. Той спечели свободен удар, който Мати Палмър изпълни в наказателното поле и Серхио Ромеро разля с Том Найор, който дебне, но Манчестър Юнайтед избяга от наказанието. След това Варни превъзмогна нестабилния Виктор Линделоф, за да се изправи срещу Джо Мейсън, който не успя да чипва вратаря.

Клиничен Рашфорд

За съжаление на пивоварите, тези моменти просто прекъснаха два добре отбелязани гола на Маркъс Рашфорд през първите 17 минути. След добър пас на Майкъл Карик, Джеси Лингард докосна топката и с левия централен защитник Бен Търнър пъхна твърде навътре, Рашфорд имаше място да завърши твърдо отвъд Конър Рипли. Надеждата, че Акпан беше виновен, че отстъпи нападателя, който грабна втория си с отличен удар в близката греда.

Контролът на Юнайтед

Червените дяволи нараснаха в увереност след втората. Халфът на Бъртън искаше да натисне напред, но тъй като защитата се страхуваше от темпото на Рашфорд и Антъни Марсиал, между единиците имаше зейнала пропаст. Хуан Мата използва това пространство експертно, създаване на няколко умни топки, един възхитителен завой в стила на Кройф. Испанецът имаше и две близки усилия, един от които удря стълба, още едно принудително спасяване от заетия вратар Рипли. Беше леко неуместно, за цялата ослепителна игра на Юнайтед, третият им гол дойде от отклонение, Усилието на Лингард отклони Търнър в отсрещния ъгъл.

Subs ограничи щетите

Манчестър Юнайтед загуби малко инерция през второто полувреме, отчасти защото бяха щастливи просто да запазят притежанието си и отчасти заради оттеглянето на Мата на полувремето. Стивън Уорнок подкрепи нещата отзад за Бъртън, след като влезе на почивката, но дори той беше победен за темп за четвъртия гол, Марсиал се сблъсква с топката на Рашфорд, за да се забие. Французинът можеше да има хеттрик, ако не беше упорита защита от впечатляващия Том Фланаган и пряк свободен удар, който попадна в страничната мрежа. Лукас Акинс внесе известно темпо в играта на Бъртън отдясно и след заместващия вратар на Юнайтед, Джоел Перейра, не можа да събера кръст, Лойд Дайър пробива топката към дома.

в обобщение

Късната утеха постави лека утеха вечерта за страната на Жозе Моуриньо, които допуснаха първия си гол на Олд Трафорд във всяко състезание от април. Бъртън междувременно, са постигнали целите си от състезанието. Клубът спечели допълнителни приходи, за да подпомогне своята кандидатура за оцеляване в шампионата, докато отборът имаше опит да играе на стадион с 75 000 места, връщане на спомен или два от него. Беше тежка вечер за пивоварите, но късният гол на Дайър направи това пътуване до дома до Ийст Мидландс малко по-лесно.