Оксфорд 2-4 Болтън Осем неща:нещастни стопери и клинични тротери

Мораис удря отварачката – bbc.co.uk

Въпреки нервното второ полувреме, клиничното завършване доведе до победа на Болтън Уондърърс с 4-2 срещу Оксфорд Юнайтед – но какво научихме от играта?

Ранната работа на Истууд е напразна

Вратарят на Оксфорд Саймън Истууд направи две добри спасявания през първите 23 минути:първото от удар с глава на Гари Мадин,  вторият от свободен удар на Филипе Мораис. За съжаление за него, и двамата бяха напразни. Защитниците Къртис Нелсън и Чей Дънкли реагираха бавно и впечатляващият Мораис изстреля пропуснатата топка на четири минути, преди Бийвърс да се насочи в друг отскок 19 по-късно.

Липсата на движение в Оксфорд

Марвин Джонсън беше най-изобретателният играч на домакините през първите 40 минути и направи два шофиращи руна, но страдаше от липса на движение пред него. Съотборниците му бавно губеха топки и изглеждаха неохотни да участват във физическо състезание с по-мощен отбор на Болтън.

Организирани тротъри

Гостите имаха работливо трио в халфовата линия на Джей Спиринг, Дарън Пратли и Джош Вела, последният получи разрешение да натиска по-нагоре по терена. Той беше умело подпомаган от двама трудолюбиви нападатели в Гари Мадин и Адам льо Фондре, въпреки че последният беше принуден да отпадне поради контузия на 35 минути. Шест по-късно обаче, Роб Хол изпрати зациклена топка към задната греда, където Джо Скарц насочи към вратата. За пореден път страхотна работа на вратаря – този път гостува на Бен Алнуик – беше осуетена при отскока, Кейн Хемингс хвърля топката към дома при втория опит.

Различна игра

Този гол дойде от нищото, но промени динамиката на състезанието. Пратли и Вела започнаха да се увличат дълбоко, широки площи, с Болтън, отблъснат от все по-приключенските бягания на Фил Едуардс. Крис Магуайър стана по-ангажиран и извика дузпа, докато Джонсън принуди Алнуик да действа, спестяване при втори опит. Болтън имаше мимолетни моменти на откъсване чрез Крис Лонг, който понякога получаваше твърде много място в левия канал от Едуардс и Нелсън, но Оксфорд беше доминиращата страна.

„Будни сме цяла нощ за Chey D-... време за лягане, всъщност".

След като допусна свободен удар, който доведе до втория гол на Болтън и беше доминиран през по-голямата част от първото полувреме, справедливо е да се каже, че Чей Дънкли е имал по-добри дни с жълта риза. След като хвърляне отдясно беше прекарано над вратата, Дънкли се бореше за топката с Мадин и той по невнимание я чукна отвъд Истууд.

МакАлени изглежда светло

Наемникът на Евертън Конър МакАлени излезе от пейката, с напускането на мястото на левия бек на Джо Скарц, заето от Джонсън, който нанесе превъзходен далечен удар в гредата. МакАлени направи едно или две усилия, които принудиха корнер, той игра чрез Хемингс, който беше задушен от Алнуик и получи отхвърляне на дузпа в ярък 26-минутна игра.

Късни голове

Магуайър, известен със своето качество на комплекта, изпълни отново с добър свободен удар в 75-ата минута, който мина идеално в горния десен ъгъл. за съжаление, Късните усилия на Оксфорд бяха осуетени от поредното отцепване на Болтън, Мадин играе чрез Вела, който се заби в далечния ъгъл, за да спечели победата.

Какво означава

Тази вечер видяхме най-добрите и най-лошите страни и на двата Оксфорд. През първите 40 минути, изглеждаха отбор, който се страхува да се състезава физически, но след това, видяхме екип, който понякога създаваше отвори по желание. По равно, това не беше идеалното изпълнение на Болтън, които дадоха на опонентите си повече време на топката, отколкото биха искали, особено през второто полувреме. Въпреки това, те защитаваха полето си добре и бяха клинични пред вратата, осигурявайки победа, която им дава четири точки напред в надпреварата за шампионата.