Уулвс 1-0 Милуол Пет неща:контролиран дисплей

Jota празнува крещящ – wolves.co.uk

Зашеметяващият удар на Диого Жота от първото полувреме възнагради контролираното представяне на Уулвс с победа с 1-0 над Милуол. Ето пет ключови точки за дискусия от мача.

Превключватели на играта на Невес

Представянето на Уулвс беше оживено с ход от 3-та минута, или по-точно, от Рубен Невес. Бившият полузащитник на Порто пръсна топката встрани, преди Мат Дохърти да пресече за напредващия Невес да с глава над гредата. Неговите лесни смяна на играта се превърнаха в повтаряща се тема, докато Romain Saiss предлага подобно техническо качество, както и твърдост и смелост. Дуото постигна халфовата линия през първото полувреме, тъй като на Шон Уилямс от Милуол и Джордж Савил им липсваха силата и дисциплината, за да действат ефективно като двоен пивот.

Ликуването на Джота

След като Байрън Уебстър изхвърча преждевременно от позицията си на централен бек, имаше място зад това, което Диого Джота експлоатира с известен стил. След бързо едно-две с Лео Бонатини, той се хвърли напред и пусна ракета с изстрел, който Джордан Арчър не можа да спре. Вълците доминираха в средната трета след това с прекрасен футбол, но можеше да бъде малко по-безмилостен в напреднали зони с последната си топка и завършване.

Милуол се подобри

през първото полувреме, Стив Морисън и Лий Грегъри не натискаха с удоволствие, което сме виждали от тях в Лига 1. Липсата на вяра отгоре постави задачата на „задните осем“ на госта с упражнение за ограничаване на щетите и това се дължи до голяма степен на работата на Арчър, Уебстър и Шон Хътчинсън, че не са излезли от състезанието. През първите 20 минути на второто полувреме, Милуол се бореше по-силно и имаше няколко полушанса:Морисън удари с глава от центриране на Джеймс Мередит в 54-та минута, преди Джед Уолъс да отвлече в 61-ата минута удар встрани от далечната греда.

Червеното на О’Брайън нарани Милуол

Ейдън О’Брайън не изигра най-добрата игра за гостите – изглеждаше изненадващо, че нападател от калибър от Лига 1 играеше на лявото крило в труден мач от Чемпиъншип. Въпреки това, нямаше извинения за неговото лошо преценено предизвикателство в 64-ата минута срещу Дохърти, когато 23-годишният играч вече беше с жълт картон. След това вълците държаха топката дори по-свободно, отколкото преди червената. Saiss беше отречен от близко разстояние от Арчър на 89 минути преди Webster, Уилямс и Конър Маклафлин се обединиха, за да избегнат последващите усилия. Техните героични действия означаваха нервен край за домакините и важна работа за Джон Руди, който спаси удара с глава на Фред Онединма при резерва и далечното усилие на Уилямс.