Блекбърн Роувърс 2-0 Чарлтън Атлетик Шест неща:дисциплинирана игра

Smallwood впечатлен за Блекбърн – rovers.co.uk

При добре пробити изпълнение на ефективно пресоване, клиничното завършване от Блекбърн ги доведе до победа с 2-0 над едноизмерната страна на Чарлтън. Ето шест неща от играта.

Висока преса на Блекбърн

Фронтмените на Блекбърн Доминик Самюел и Маркъс Антонсон натиснаха ефективно в началото, понякога изглежда по-уверен без топката, отколкото с нея. Това не беше идеално в открита игра, защото халфовете на Чарлтън Джоузеф Арибо и Джейк Форстър-Каски седнаха по-дълбоко, отколкото биха направили срещу по-слаба опозиция. Брадли Дак беше най-яркото представяне на екипа на Ланкашир в първото полувреме, но след като намери Антонсон с хубав пас в 18-та минута отляво, бившият мъж на Гилингам не можеше да се свърже с обратния кръст на шведа.

Не най-добре доволен

Били Кларк трябваше да се справи по-добре с усилията си от границата на наказателното поле, но това беше рядък момент на участие за бившия мъж на Брадфорд, който беше заменен от Леон Бест в 27-та минута. Нападателят беше злодей в пантомимата поради лошите си представяния в предишен период в Ewood Park, където не успя да отбележи нито един гол домакин. жестоко, ветеранът на Чарлтън отбеляза гол за Блекбърн в рамките на три минути след влизането в битката, отразявайки домашен свободен удар на Чарли Мългрю.

Рийвс срещу Рая

В интерес на баланса, Най-добрият получи шанс един на един за Бен Рийвс, може би най-добрият атакуващ играч на Чарлтън за деня. За съжаление на северноирландеца обаче, усилията му точно преди полувремето бяха прочетени превъзходно от Дейвид Рая, който беше уверен и командващ през цялото време. Четири минути след полувремето, испанецът отново отрече Рийвс, който този път направи кърлинг удар извън наказателното поле.

Едномерни наркомани

Карл Робинсън е критикуван за едноизмерна тактика на моменти в кариерата си. Въпреки че компрометира философията си, за да позволи на своя страна да се защитава дълбоко през първото полувреме, тактиката, която използва след почивката, нямаше вариации. Чарлтън имаше двама големи нападатели в Бест и Джош Магенис на терена, но последният беше заседнал в широка позиция, която не му подхождаше. Рядко жителите на Южен Лондон вкарваха топката в миксера, вместо това да изберат да минават странично и да разчитат на индивидуални бягания от Aribo, ляв бек Джей Дасилва, Марк Маршал или късният заместник на последния, Карлан Ахърн-Грант.

Solid Smallwood и добър Evans

Всеки път, когато някой от гореспоменатите играчи се опита да нахлуе в последната третина, те бяха изтласкани. Крайните защитници на домакините Райън Ниамбе и Дерик Уилямс показаха впечатляващо съзнание за защита, но ключът към чистия лист на Блекбърн беше дисциплината на Ричи Смолууд и Кори Евънс, който се занимаваше с агресия и осигури добра защита на Мългрю и Пол Даунинг, които са били преглеждани изненадващо рядко. Домакините завършиха мача в времето за контузия, когато заместниците Джо Нътъл и Дани Греъм се комбинират, за да кимнат към задния стълб, изпращайки феновете на Роувърс у дома щастливи.

Безмилостни роувъри

Основните позитиви от представянето на Блекбърн бяха работата, която свършиха без топката, а не какво са направили с него. Въпреки това, в състояние да донесе богат опит, Нападателят от шампионския калибър в Греъм извън пейката – като не забравяме таланта в Nuttall – има своите предимства. Този лукс означава, че те трябва да се отличават само в кратки серии от игри, тъй като те имат последното трето качество, което трябва да капитализират, когато го правят. За разлика от това, Чарлтън има качество на своя страна на хартия, но трябва да станат по-трудни за четене, за да блесне тази способност.