Колумбия 1-2 Япония Шест неща:радост за Samurai Blue

Такаши Инуи беше отличен – zimbio.com

Япония спечели първата си световна победа от осем години, като победителят от второто полувреме на Юя Осако им даде триумф с 2-1 над Колумбия с 10 човека. Ето шест неща от играта.

Ранното отстъпление на Колумбия

Темпото на Юя Осако създаде проблеми на Давинсън Санчес и Оскар Мурило в началото и бягането му допринесе за дузпата в четвъртата минута. След като пъргавият нападател беше отказан един на един от Дейвид Оспина, Карлос Санчес глупаво удари с ръка отбития удар на Шинджи Кагава и беше правилно изгонен, позволявайки на Кагава хладно да се прибере от мястото.

Отбранителна Япония

Такаши Инуи се изкриви извън целта, след като Кагава поведе отличен преходен ход преди четвърт час, но това беше последната атака на Япония през първото полувреме. Може би защото им липсваше доверие в способността на Ген Шоджи и Мая Йошида да спечелят индивидуални физически битки с впечатляващия Радамел Фалкао, те влагат цялата си енергия в защитата на играта си. Въпреки че този подход им помогна да ограничат Колумбия до известна степен, също така им беше по-трудно да обградят Кагава с предни бегачи.

Моментът на Кавашима да забрави

Вратарят на Мец се справи добре, за да удуши Фалкао, след като нападателят беше изигран с деликатен пас от Хуан Кинтеро в средата на първото полувреме, но 39-ата минута беше забравена. Свободният удар на Куинтеро беше поставен под стената с малко сила и 35-годишният, опитвайки се да използва две ръце, когато трябваше да премине с една, остави топката да се разлее през пръстите му в мрежата.

Инуи оставя своя отпечатък

Противоположното число на Кавашима, Оспина се наслади на по-позитивен следобед, прави чудесно спасяване от Такаши Инуи. Хлъзгавите сблъсъци на обърнатия широк човек от левия канал го направиха открояващият се играч на Samurai Blue; Япония изглеждаше много по-добре, когато имаха тактическата смелост да накарат него и интелигентния Шинджи Кагава на топката в последната третина.

Радост за Япония

Беше изненада, когато Кагава, нараства влиянието си на 70-минутната граница, беше свален, но Кейсуке Хонда със сигурност оправда смяната на Акира Нишино. Той издаде отличен ъгъл при замах за Осако, който изпревари Санчес, за да кимне покрай отчаяната Оспина. Япония се справи добре с играта и затова удържа първата си победа на Световното първенство от осем години и първата си срещу южноамериканска опозиция:партито в Токио.

Предизвикателство за Колумбия

Хосе Пекерман заслужава заслуга за работата, която свърши преди четири години, но неговите замествания тук в най-добрия случай бяха подозрителни. Въвеждането на полугоден Джеймс Родригес не помогна малко за каузата на 10-те мъже и въпреки че Карлос Бака има добър резултат от голове, той не е типът нападател, който да бракува за хлабави топки; следователно Yoshida и Shoji можеха да бутнат високо на терена. La Tricolor бяха добре измислени да се класират от групата си преди турнира, но сега са само 4/9, за да не се класират с този бонус код. Като се има предвид, че Сенегал и Полша биха могли да окажат още по-твърда опозиция, чака тежка задача.