Колчестър 1-2 Астън Вила Шест неща:доблестни U's

Steer спасява писалката на Mandron – skysports.com

Астън Вила се класира във втория кръг за Купата на лигата благодарение на тясната победа с 2-1 над Колчестър – но кои са ключовите точки за разговор от мача? Ето нашата шестица.

Ранният удар на Колчестър

През първите пет минути имаше признаци, че домакините ще се състезават добре, натиска интелигентно с Том Лапсли, покриващ всички бази в средата на терена. Един отбор „пропадна“ в концентрацията, но видя как дебютантът Калъм О’Хеър намери място и след като той се промъкна до Андре Грийн, Сам Уокър прехвърли топката на Скот Хоган, който беше под ръка, за да го прибере вкъщи. Не само U изостанаха, те пропуснаха шанса да изравнят моменти по-късно, когато слабата дузпа на Микаел Мандрон беше спасена от Джед Стиър след непохватното предизвикателство на Крис Самба.

Вилата е удобна от дясната страна

Гостите създадоха проблеми, когато Джеймс Бри и Алберт Адома комбинираха по фланга. Кил Рийд, крило по професия, беше избран да започне от крилото, но му липсваше защитното съзнание, което се изискваше за ролята, особено срещу опозиция от по-висока лига. Резултатът беше зееща пропаст между Рийд и левия централен защитник Коул Кпекава, позволявайки на Adomah много място. Крилото нацели Хоган в центъра в 19-та минута, но центрирането му беше неволно отразено от Франки Кент, който се опитваше да блокира доставката.

Системен превключвател на Колчестър

В чест на Джон Макгреъл, той забеляза, че Рийд не се представя като ляв бек, и промени системата според нуждите. Kpekawa се справи по-добре, когато се премести вляво от бек-четворка и новооткритата стабилност позволи на Drey Wright и Sammie Szmodics да се свържат, първият настройва втория за усилие близо до пост, което беше спасено от Steer. Рийд, сега разгърнат като крило, имаше атакуващото влияние, на което беше способен. Той тичаше при Бри по-често и, на 39 минути, ударът му за гол беше докоснат рязко у дома от централния защитник Кент, който показа инстинкт на нападателя - в десния край, този път.

Шансовете на Вила

Този мач ще бъде запомнен като нервен за Виланс, но не трябваше да е така, ако бяха по-безмилостни в началото на второто полувреме. Адомах отново влезе в добри зони и направи две усилия в рамките на една минута, един спаси, а друг изчисти линията, докато Hourihane и O’Hare също се приближиха.

Подводниците почти го замахнаха

След период на напрежение във Вила, Брус реши, че неговият отбор без Adomah и Hogan ще бъде достатъчно добър, за да види играта комфортно. Адома беше особено пропуснат като негов заместник, Рушиан Хепбърн-Мърфи, показа темп, но не направи толкова много защитна работа, за да защити Джеймс Бри. Тази промяна, комбинирано с влизането на защитника на Луис Кинсела за U's, означаваше, че имаха много радост по левия фланг в заключителните етапи. Кинсела вкара две отлични топки в наказателното поле, който остана ненаграден, докато Sammie Szmodics наложи глоба спиране с лява ръка от Steer.

в обобщение

Мачът завърши с положителни резултати и за двата отбора. Вила преминава в следващия кръг без контузии, като направи девет промени от играта на Хъл. Междувременно Колчестър, се гордееха. Те създадоха много положения и направиха отбор на две дивизии над тях доста нервен.