Астън Вила 0-0 Мидълзбро Шест неща:Вилан прави Уембли

Тери беше изключителен за Вила – skysports.com

Астън Вила достигна до финала на плейофите на Чемпиъншип благодарение на общата полуфинална победа с 1-0 над Мидълзбро, което беше потвърдено от равенството 0-0 у дома в реванша. Ето шест неща от играта.

Липсващото чувство за идентичност на Боро

Страните на Тони Пулис обикновено дават приоритет на чистата мрежа, така че ситуация, в която трябваше да вкарат, беше тест за тяхната тактическа гъвкавост. Тяхната игра напред обаче се състоеше само от обнадеждаващи топки към ключовия човек Адама Траоре и въпреки че неговите запазени бягания успяха да издигнат Мидълзбро по-нагоре на терена като полувремето, липсваше мисъл как да се превърнат тези бягания в ясни шансове. Халфове Джони Хаусън, Мухамед Бесич и Адам Клейтън показаха малко желание да пробият в наказателното поле, за да подкрепят Брит Асомбалонга, който беше помолен напразно да се състезава за въздушни топки с Джон Тери.

Доблестни Виланс

Тери беше колосален отзад заедно с Джеймс Честър, който стреля извън целта в едно от по-добрите отвори на домакините в първото полувреме. Миле Джединак, който също издърпа тежестта си в полето на опозицията, се бие превъзходно пред задните четири, които също бяха защитени от дисциплинирани широки мъже, Робърт Снодграс и Алберт Адома.

Адома засенчва Адама

Траоре може би се е надявал да преследва старите си работодатели след почивката, но изненадващо, Вила атакува с най-голямо намерение. Джак Грилиш, чиито хитри бягания бяха от ключово значение за облекчаване на натиска, пускаше Adomah надолу вляво в много случаи. На 59 минути, бившето крило на Боро центрира за Люис Грабан, който победи Бен Гибсън до близката греда, но беше отказано от упор от Дарън Рандолф. Траоре се опита да направи нещата за Боро, но комбинация от лош краен продукт и липса на движение около него направи тази вечер незабравима.

Нулеви удари в целта

Пулис отне до 67-ата минута, за да представи нападателя Патрик Бамфорд, който направи впечатляващ удар от пейката в първия мач; човекът, когото замени, беше Брит Асомбалонга, подчертавайки нежеланието да се поставят двама нагоре. Дори когато Руди Гестеде влезе на мястото на невдъхновяващия Хаусън малко след това, Бамфорд се премести наляво, което промени малко за отбор, който невероятно, не успя да уцели целта въпреки обстоятелствата. Ако свободният удар на Стюарт Даунинг в 88-та минута беше с инч по-нисък от напречната греда, продълженията биха предложили едва заслужена отсрочка за Боро, който оцеля на косъм много от отцепките на Вила през второто полувреме.

Teessiders остават на мястото си

Мидълзбро ще бъде в Чемпиъншип следващия сезон и въз основа на представянето им тази вечер, това е мястото, където заслужават да бъдат. И при Гари Монк, и при Пюлис, имаше чувството, че са били носени от скъпи хора и не са атакувани като съгласувана единица. Следващия сезон, това трябва да се промени.

Вила стига до финала

Мидлендърс ще направят първото си пътуване до Уембли от три години и са на една победа от завръщането си във Висшата лига. Те ще бъдат аутсайдери срещу впечатляващия отбор на Фулъм, но тези, които искат да ги подкрепят, могат да изтеглят приложения за залагания тук на всяко устройство с Android. Вила със сигурност заслужава мястото си на финала:тъй като Йединак ​​ги изведе отпред на Riverside, те са се справили експертно с равенството.