Челтнъм Таун 1-3 Колчестър Юнайтед Оценки на играчите:Атангана впечатлява

Джон Макгреал – eadt.co.uk

След ожесточена среща, Колчестър Юнайтед спечели с 3-1 в Челтнъм Таун с 3-1 благодарение на дузпа на Люк Норис и дузпа на Хари Пел. Ето шест неща от играта.

град Челтнъм

Скот Флиндърс – бившият стопер на Хартълпул е може би един от най-добрите вратари във Втората лига и беше отлично представящ се в първите пет мача. Не бива да се обвинява, че Челтнъм допусна три гола; не е срамно да бъдеш победен с две дузпи и глобен свободен удар. 5

Джордън Форстър – шотландецът игра голяма част от миналия сезон като централен защитник преди дълготрайна контузия; тук, отсъствието на ново попълнение на Шон Лонг го накара да замести десния бек. Докато Форстър доминираше във въздуха, той не беше достатъчно уверен във владението, за да атакува фланга и, по време на периода на натиск от втората половина, това означаваше, че играта на Челтнъм премина от другата страна. 4
Джони Мълинс – бившият човек на Лутън е едно от малкото нови попълнения в Челтнъм, които са започнали, добавяне на така необходимия опит и увереност към задната линия, която понякога изглеждаше нестабилна миналата година. Справедливо е да се каже, че Челтнъм може да допусне по-малко тази година и тяхната защита не трябва да бъде обвинявана за отстъпването на три гола. Понякога се налагаше да удари Барнет повече във владение. 6
Уил Бойл – ръстът на бившия мъж от Хъдърсфийлд може да го превърне в истинска заплаха от декорации. Докато формата му миналия сезон беше уцелена и пропусната, способността му изглежда излиза на преден план с по-опитен партньор до него. 7
Том Фийлд – левият бек се присъедини под наем от Брентфорд в петък и беше принуден да направи първия си старт ден по-късно, поради проблема с фитнеса на Крис Хъси. 21-годишният, който е технически много завършен, работи върху това да стане по-силен и да стане по-включен в отбрана; това трябва да дойде с редовния футбол на Whaddon Road. Фийлд понякога беше хванат извън позиция рано, както видяхме в началото на откриването, но той подкрепи Брум добре след почивката. 5

Найджъл Атангана – агресивният носител на топка има, според скромното мнение на този блог, беше един от най-подценяваните играчи във Втора лига от известно време. да, той понякога освобождава позицията си – и беше леко прибързан, когато даде ранната дузпа – но често правеше добър захват като резултат и подаването му беше положително. 8

Кевин Доусън – начинанието му не можеше да бъде поставено под въпрос и движението му беше прилично на моменти, но понякога му липсваше последното качество, за да максимизира позициите, в които влезе. Вкара гола на Челтнъм, честно казано. 5
Джейкъб Мадокс – както може да се очаква от наемник, обучаван в младежкия състав на Челси, Мадокс имаше бързи крака в тесни места. Качеството му на владеене обаче беше ограничено и понякога беше твърде нетърпелив да пробие в претоварени зони, вместо да падне няколко ярда по-дълбоко и да помогне на Атангана да контролира процедурите – трябва да направим това повече, е най-близкото нещо до втори централен полузащитник в страната. Този нисък резултат не означава, че е направил това, което може да направи лошо, но това, което той може да направи, не беше това, от което Челтнъм се нуждаеше в системата. 4
Райън Брум – завършилият академията на Бристол Роувърс може да играе навсякъде на всеки фланг и да добавя темпо и директност. Той не само създаваше постоянни проблеми в продължение на 20 минути в началото на второто полувреме, той също изглежда страхотен атлет; беше контузен за няколко минути през първото полувреме след това, мигове по-късно, спринтира до половината на терена, за да постави силно предизвикателство. 8

Мани Дуку – холандецът със сигурност спечели шанса си в EFL след три години в нелигата с комбинирани пет клуба, но е справедливо да се каже, че това не беше неговият ден. Трябваше да бъде изгонен за ужасно предизвикателство срещу Eastman и беше заменен в средата на второто полувреме. 4
Сам Джоунс – може би по-яркият от двамата нападатели, Джоунс направи най-добрия опит на Челтнъм през първото полувреме, търкаляне на топката точно встрани от далечната греда извън наказателното поле. Някакво добро движение в левия канал през второто полувреме. 7

Келси Мууни (на 54) – известно е, че наемникът на Астън Вила има разумна рамка, но той не повлия твърде много на процедурите тук; макар че, това може би е очаквано, като се има предвид неопитността му в старшата игра. 5
Тайрън Барнет (на 78) – наемникът от Порт Вейл предложи реално физическо присъствие и създаде проблеми на Кент. Ако беше дошъл, когато Муни го направи, може да гледаме на различен резултат. 7
Калвин Калала (на 89) – показа бързите си крака за краткото време на терена. 6

Колчестър Юнайтед

Дилън Барнс – вратарят не беше изпитан толкова, колкото можеше да очаква да бъде в сравнение с натиска, пред който е изправен Колчестър, но може да почувства, че би могъл да се справи по-добре с гола на Доусън. Търсеше дълго Ноубъл с неговите удари от врата, или понякога Мандрон, след като влезе. 5

Франки Кент – командваше през първия час и представляваше заплаха в полето на противника, но може би се оказа по-труден, когато Барнет влезе. Един или два важни блока след почивката. 7
Том Ийстман – солидно представяне, в което той се бори, въпреки че беше в състояние да получи лошо предизвикателство от Duku през първото полувреме. Една или две точни диагонални топки към Nouble. 7
Люк Просер – бившият защитник на Саутенд имаше битки с контузии през последните години, но изглежда се възстанови, за да стане ключов човек за The U’s. 7

Райън Джаксън – впечатляващите дълги хвърляния на бившия десен бек на Нюпорт допринесоха за два от головете на Колчестър този сезон. Въпреки че показа, че е в състояние да достигне дистанция при дългите си хвърляния тази година, те не доведоха до ясни шансове по този повод. Повиши и слезе добре по фланга през първото полувреме, но се оказа разтегнат повече след почивката, когато се нуждаеше от помощ от хора като Пел. 6
Брандън Комли – седеше дълбоко през по-голямата част от играта в опитите си да защити задната линия; въпреки че превъзхождаше в отказването на място за Челтнъм в напредналите райони, той не е задължително да се налага на състезанието в положителен смисъл. 6
Хари Пел - с лице към стария си клуб, Пел показа проблясъци от качеството, което помогна на Челтнъм да спечели титлата в Националната лига през 2015-16 г., но най-вече видяхме по-защитните аспекти на играта му; ирония на съдбата, това беше нещо, за което го разпитваха, докато беше на Уадън Роуд. Спечели дузпата за първия гол и отбеляза от точка за третия, много за недоволство на привържениците на домакините, въпреки че се справи с целта по подходящ начин сдържан. 7
Кейн Винсент-Йънг – левият бек е бил високо оценен в Колчестър от известно време, но тук, той не беше в състояние да покаже какво може да направи в атакуващ смисъл. Все пак изглеждаше по-сигурен в защита след почивката от Джаксън - отчасти защото не беше изправен срещу директен широк играч. 6

Sammie Szmodics – атакуващият полузащитник се надява да добави последователност към играта си този сезон, но това беше сравнително тихо изпълнение от завършилия академията; макар че, той наистина спечели дузпата за трети гол. 5

Франк Ноубъл – нападателят, който е достатъчно безкористен, за да се носи в широки области на моменти, се радваше на добър сезон в Нюпорт миналия мандат и продължи тази форма тук. Неговата сила, силата на въздуха го направи полезна аут-топка от дълбоко, докато темпото му означаваше, спорадично, той се закани на почивката, дори и да прекара голяма част от второто полувреме, седнал по-дълбоко, отколкото би искал. 7
Люк Норис - безмилостен бракониер на това ниво, Норис определено показа умение да влиза в голмайсторски позиции; той също вкара дузпата за отваряне и изпълни чудесен свободен удар. През второто полувреме обаче, когато Колчестър не създаваше шансове за него, липсваха му темпото и силата да спечели битките си поотделно, което може да обясни защо е бил свален. Може да прозвучи грубо да се каже, но той не предложи много, отвъд дребния въпрос на неговите две цели. 6

Микаел Мандрон (на 66) ​​– привлечен, за да осигури алтернативна отправна точка на Ноубъл от ударите от врата на Барнс, но му липсваше темпото, за да застане отзад. 5
Диас Райт (на 86) - нямаше много време да повлияе на производството, въпреки че беше изненадващо, че Арън Колинс не слезе от пейката, за да го използва на тезгяха. 5