Манчестър Юнайтед 2-1 Лестър Сити Шест неща:Червените дяволи неубедителни в победата

Шоу празнува първия си гол за възрастни – @ManUtd

След нервна игра, Манчестър Юнайтед осигури първите си три точки за сезона с победа с 2:1 над Лестър благодарение на голове на Пол Погба и Люк Шоу. Ето шест неща от играта.

Погба изпълнява

Като се има предвид, че Пол Погба се върна към тренировки едва в понеделник след успеха си на Световната купа, беше изненадващо, че французинът започна, камо ли като капитан; все пак имаше чувството, че отговаря добре на тази отговорност. Той свърза чудесно играта в ембрионалните етапи, въвеждайки в игра крайните защитници Матео Дармиан и Люк Шоу, които и двамата направиха мощни бягания през първите две минути. След като Даниел Амарти беше наказан за игра с ръка в наказателното поле, Погба се засили уверено и хладнокръвно преобразува, да започне представление, в което той беше сред най-изобретателните изпълнители на своята страна.

Готини лисици

Лестър не беше притеснен от загубата на гол рано и не му отне време да си възвърне самообладание. Хари Магуайър, лятна цел на Юнайтед, пръскани пасове към левия фланг, където Бен Чилуел и Демарай Грей създадоха проблеми на Дармиан поради темпото си, за който Хуан Мата се бореше толкова много да поддържа, че за кратко размени позициите си с Маркъс Рашфорд. Това беше игра надолу по десния фланг, от което Лестър създаде най-добрия си шанс; Рикардо Перейра, разположен на дясното крило, накарайте яркия Джеймс Мадисън, от когото Давид Де Хеа спаси през първото полувреме.

Ранно управление на играта

Докато усилията на Мадисън може да са били единственият забележителен шанс на Лестър през първото полувреме, Юнайтед не можеше да надгради върху своя откривател - всъщност, те паднаха в своята трета в защита веднага щом влезе. Такъв манталитет на защита без топка означаваше, че, след като предадоха притежанието си, беше им трудно да открият отново своя ритъм. Този подход би бил разбираем, ако това бяха последните 10 минути задържане на преднина пред съперник за титлата, но да се играе пълен мач като този у дома на страна, която се очаква да завърши под тях, не е приемливо.

Големият момент на Шоу

Отдавна има несигурност относно връзката на Люк Шоу с Жозе Моуриньо, но завършилият академията в Саутхемптън заличи положителното представяне на откриването с първи гол за възрастни. Мата прониза прекрасна топка за 23-годишния, който преди това получи вратата на Перейра, може би подпомогнат от случайно отскачане, вкарване на топката в далечния ъгъл.

Варди остава ключов

Новият широк играч Рашид Гезал и Джейми Варди направиха истинско въздействие от пейката за Лестър, като последният заслужава своя гол за контузия. Въпреки че нервите на Юнайтед дрънкаха през последните две минути, при който Каспер Шмайхел отказа емблематичен гол, като удари широко при свирката, посетителите си тръгнаха с чувството „само ако“. В средата на второто полувреме само с един гол в него, Грей беше отказан от упорно спасяване от Де Хеа и това беше влязло, резултатът можеше да бъде много различен. Включете Варди от самото начало и Лисиците може да са вълнуващо предложение тази година.

Юнайтед неубедителен

Ако Варди не беше в чантата, Победата на Манчестър Юнайтед щеше да бъде два гола, достатъчно, за да позволи почти тяхното представяне да бъде ревизирано ретроспективно като такова на разумен контрол. Фактът, че приключиха да се вкопчват обаче, ще бъде определящата памет на играта, което го наподобява много по-точно. Повечето отбори със сериозни амбиции за титлата ще продължат да атакуват, докато са напред и докато Червените дяволи победиха тази вечер, продължаването на техните методи може да се окаже неустойчиво.