Тотнъм 2-1 Саутхемптън:Шест неща

Али урежда писалката в отсъствието на Кейн – mirror.co.uk

Головете в първото полувреме на Кристиан Ериксен и Деле Али помогнаха на Тотнъм да победи с 2-1 над 10-ото място Саутхемптън – но какво научихме от играта?

Ярък старт на Тотнъм

Саутхемптън трябваше да остане съсредоточен, докато Тотнъм проучваше в началото. Големият въпрос беше дали ще им липсва силата и инстинктите за голове на контузения Хари Кейн. Играчът с 24 гола беше заменен от Хюн-Мин Сон, който пропусна рано, след като беше изигран от Ериксен. Холандецът удари в 14-та минута обаче, когато защитата на Саутхемптън падна твърде дълбоко, позволявайки му да шофира вкъщи от обсега.

Саутхемптън имаше своите моменти

Ориол Ромеу отговори на откриването на Ериксен с още едно дългосрочно усилие, този, който лети встрани от десния стълб на Хуго Лорис. Маноло Габиадини стреля в страничната мрежа след оттеглянето на Душан Тадич в 27-та минута, преди самият Тадич скоро пропусне детегледач от близко разстояние, само за да разбера, че топката е излязла от игра.

Лош край на полувремето за Светците

Габиадини счупи слабините си след гореспоменатото си усилие и докато Шейн Лонг чакаше да влезе на негово място, след като Стивън Дейвис свали Деле Али в наказателното поле. Али отбеляза от място в 38 минути и за да влоши нещата, Тадич получи удар след вероятно още по-лошо предизвикателство в наказателното поле точно преди почивката, но не получи нищо.

Второто полувреме на Шпорите се колебае

Защитата на домакините загуби концентрация, позволявайки на Райън Бертран да атакува отляво. Когато доставката му не беше изчистена, Джеймс Уорд-Проуз беше там, за да се нахвърли за третата си част от сезона. Саутхемптън продължи да оказва натиск, като Дейвис изпревари Шейн Лонг за усилие с десен крак, което принуди спасяването на Уго Лорис, но ирландецът беше хванат в офсайд в други случаи.

Бурята беше преодоляна

Пристигането на Хари Уинкс, който е впечатлил във ФА Къп този мандат, даде на Тотнъм магия за владеене и по-силно захващане на халфовата линия. Късните атаки на Саутхемптън бяха индивидуалистични и непоследователни, което означава, че Виктор Уаняма и тримата бек на Шпорите ги отблъснаха с относителна лекота. Заместникът Винсент Янсен можеше да направи играта безопасна, но видя удара му под тесен ъгъл, спасен от Льорис. Заместникът на Саутхемптън Софияне Буфал след това даде нервен момент на задната линия на Шпорите, стреля широко, когато има място за стрелба.

Какво означава

Саутхемптън не се опозориха и след първо полувреме, в което нищо не им се получи, те се справиха добре, за да доведат играта до жицата. Колкото и поражението, най-голямата тревога е нараняването на Габиадини, чиито изпълнения бяха от ключово значение за възхода им във формата. Тотнъм затяга хватката си на 2-ро място с победа след 10-та победа в 13 – може би нямат късмет, че доминацията на Челси прави формата им незначителна по отношение на надпреварата за титлата.