Честърфийлд срещу Порт Вейл:необходимо е търпение в Proact

Гари Колдуел – gettyimages.co.uk

Недоволството продължава и в двата клуба след изпадане, въпреки което и Гари Колдуел, и Майкъл Браун запазиха съответните си работни места.

Честърфийлд имаше лош старт на този сезон – загуби първите си три мача във всички състезания – и може да се види защо феновете се чувстват разочаровани от своя клуб. Въпреки това, имаха малко късмет да загубят с 3-1 от Гримсби в мач, в който имат 30 удара, 11 от тях бяха в целта.

Кристиан Денис отбеляза в началото и отново бе в целта в купата на Хилбъроу, но Spireites бяха унищожени от силната страна на Шефилд Уензди. На Медоу Лейн, Скот Уайзман беше изгонен в края на равното първо полувреме и Нотс Каунти по-късно се възползва.

Добри маржове са отишли ​​срещу тях в двата им мача в лигата, така че този блог не би могъл да обяви тяхното затруднение за криза. Ако успеят да продължат да създават шансове, както направиха срещу Моряците, Логиката предполага, че нападател от родословието на Крис О’Грейди ще последва Денис и ще започне да намира някаква форма за голове.

Спирите търсят първата си победа за сезона срещу Порт Вейл, които получиха свои в деня на откриването. Те триумфираха с 3-1 на Кроули, благодарение до голяма степен на представянето на централния защитник Антъни Кей като човек на мача и на уменията на халфа Майкъл Тонге.

Следващата седмица обаче, те изглеждаха малко едноизмерни при домакинско поражение от Уикомб. Техните начини на игра на подход често включваха високи топки към Том Поуп и се надяваха той да успее да задържи владението си достатъчно дълго, за да може халфът да се присъедини. Централните защитници на Честърфийлд, като доминиращия във въздуха Иън Еват, са по-удобни да се справят с дълги топки, отколкото биха били с бързи, гладък футбол.

Играчите, които биха могли да помогнат за въвеждането на това, са Дан Търнър и Бен Уитфийлд. Дуото вдъхнови късна вълна миналата седмица, която, макар и кух в контекста на мача, подчерта тяхното влияние. Търнър все още не започва този сезон, но отборът отбеляза три гола в открита игра в своите 75 минути на терена, в сравнение с нито един за 105 минути без него. Търнър отбеляза два пъти, докато Уитфийлд отбеляза един кракер срещу Chairboys и Майкъл Браун трябва да се изкуши да започне и двете тази седмица.

Той и Колдуел все още дешифрират най-добрия си отбор, както често се случва през първия месец от сезона, особено след натоварено лято. Човек може да се запита дали някой от тях е трябвало да остане начело, но след като беше даден концерт, те заслужават време да възстановят своите отбори.

Присъдата на Футболната лаборатория: 1-1