Fleetwood 0-0 Doncaster Five Things:правилният резултат

Коул избра шансовете – zimbio.com

Деванте Коул имаше избора на шансовете, тъй като преследвачите на плейофите от Флийтууд Таун направиха равенство 0-0 със застрашените от изпадане Донкастър Роувърс в равностоен мач на Хайбъри. Ето пет неща от играта.

Яркото начало на Fleetwood

Домакините започнаха отпред. Тъй като Хари Тофоло бавно се аклиматизира към ролята на левия бек за гостите, Fleetwood използва пространството долу вдясно. Те се насладиха на добра комбинация между Кайл Демпси, който удари твърдо по Иън Лоуър, мобилните Джорди Хиула и Уес Бърнс, който центрира за ранния удар с глава на Коул към вратаря. Последният играеше като десен бек, докато Amari'i Bell беше левият бек, тъй като контролиращото присъствие на Ейдън О’Нийл и Джордж Глендън позволи и на двамата да прокарат до последната третина, понякога едновременно.

Дефанзивен Дони

Фронтменът на Донкастър, Джон Маркиз, беше доминиран въздушно от Baily Cargill и Cian Bolger през първото полувреме. Зад него, гостите имаха двама атакуващи халфове в Джеймс Копингър и Томи Роу, които са способни в експанзивна система, но му липсваха физическите качества, необходими за отбранителния подход на Дони. На Родни Конголо и Джордан Хоутън им липсваше въображение при подаването им, докато крайните защитници Мати Блеър и Тофоло бяха върнати обратно в собствената си половина.

Покачване на второто полувреме

Голяма част от горното се промени след почивката. Докато крайните защитници на Донкастър напредваха повече, Бърнс и Бел се оттеглиха към Флийтууд, който загуби известен контрол, след като Ейдън О’Нийл изчезна. Kongolo направи циклично усилие точно преди Marquis – който оживя за 20-минутно заклинание – беше преобърнат.

Ролите са разменени

Подобно на Донкастър през първото полувреме, Флийтууд имаше от време на време откъсване след интервала – като Коул пропусна още един приличен шанс – но не показа много намерение. Заместник на Ашли Хънтър, който често натискаше защитата без подкрепата на своите съотборници, на моменти изглеждаше като единственият играч на домакин, който искаше да форсира проблема.

в обобщение

Шефът на Роувърс Дарън Фъргюсън може да вземе позитиви от аспектите на представянето на своя отбор през второто полувреме. Това беше прилична точка за клуба от Южен Йоркшир, които се надяват да се стабилизират на това ниво. Fleetwood имаше може би по-добри шансове, но поради липсата на намерение, което проявиха през голяма част от този втори период, те могат да имат малко оплаквания относно крайния резултат.