Норич 2-0 Брайтън Пет неща, които научихме:Летаргични чайки

Нещастна вечер за Стокдейл – bbc.co.uk

Два странни автогола на вратаря на Брайтън Дейвид Стокдейл видяха, че чайките пропуснаха да си осигурят шампионската титла, при поражение с 2:0 от Норич – но какво научихме от играта?

Ярко начало на Норич

Норич започна добре мача и атакува отдясно. Иво Пинто и Стивън Нейсмит работеха в тандем, умело подкрепен от влиятелните Алекс Причард и Джони Хаусън. По-дисциплинираният Греъм Доранс даде свобода да бръмча из терена, Хаусън центрира към задната греда, но Нелсън Оливейра не успя да осъществи правилния контакт в пет минути.

Стокдейл гори

Въпреки че Норич изглеждаше в контрол през голяма част от първото полувреме, не регистрираха удар в целта. Грубо, може да се предположи, че техният най-добър голмайстор е Стокдейл на Брайтън. На 18 и 39 минути, изстрели от Pritchard отблъснаха десния и левия стълб на Stockdale съответно, преди да падне върху гърба на вратаря и в мрежата. По-съчувствено предположение би било, че Стокдейл е имал малко късмет, като покри първоначалните усилия, че и двата изстрела отскочиха в грешните зони в неподходящи моменти.

Посетителите са извън темпото

Стокдейл може да почувства, че Нейсмит и Причард биха могли да бъдат затворени по-добре от халфовете Стив Сидуел и Оливър Норууд, които се забавиха да се занимават с топката цяла вечер. Глен Мъри не можа да задържи топката достатъчно дълго, за да помогне на халфовата линия на терена, докато партньорът Джейми Мърфи не изглеждаше удобно в централна роля. Отборът на Крис Хютън свали стандартите си за малко след повишението и показа равностойно представяне.

Моментите на Брайтън

Колкото и летаргичен и пасивен да беше Брайтън, те все пак създадоха няколко разумни отвори. през първото полувреме, Knockaert отправи удар, отразен встрани и Джон Руди трябваше да спаси два удара с глава на Уве Хунемайер. Мърфи, който самият се отправи извън целта в далечната греда в началото, можеше да спечели дузпа за трип на Доранс. Страната от южното крайбрежие имаше кратък период на натиск през второто полувреме, по време на което Мъри беше добре изчистен с глава от линията от Хаусън, въпреки че другите усилия на нападателя не успяха да смущават Руди.

Какво означава... Ъм...

Далеч от решението за промоция, което заплашваше да бъде преди шест месеца, мачът послужи само за забавяне на честването на Брайтън за титлата. Това също така направи Норич най-добри голмайстори на дивизията, с 13 гола и три победи в последните си четири мача. Дисплеят им беше по-скоро контролиран, отколкото неудържим, победата подпомогната както от късмета, така и от преценката. Ако обаче това представяне дойде на AMEX през октомври, когато вместо това Канарчетата се поддадоха на поражение с 5-0, значението на обратната среща можеше да има по-голямо влияние върху надпреварата за промоция в шампионата.