Портсмут 1-1 Плимут:Шест неща, които научихме

Джервис кима в отварачка – bbc.co.uk

Вбиването на Гари Робъртс от второто полувреме отмени удар с глава на Джейк Джървис в първото полувреме, което означава заслужено равенство 1-1 между Портсмут и Плимут на Фратън Парк – но какво научихме от мача?

Ярък старт на Плимут

Отборът на Дерек Адамс получи точния баланс през първото полувреме между компактността, но също така привличане на достатъчно мъже напред, за да подкрепят Райън Тейлър и да заплашват от кръстосвания. Те направиха това, за да вкарат началото в 11 минути с Гари Сойер, който рядко се притесняваше в отбрана, играе роля. След добър пас на Греъм Кери, той избра чудесно центриране към задната греда за Джервис, който използва предимството си по височина пред Енда Стивънс, за да даде на Плимут заслужена преднина.

Портсмут нямаше фокусна точка

Домакините имаха най-добрия си шанс на полувремето в 33-та минута, когато ударът на Кал Нейсмит от далечни дистанции беше разлят от Люк Маккормик, но Робъртс не можа да реализира отскока. Нито един от гореспоменатите нападатели на Помпей нямаше атлетизма, за да заеме здравата задна линия на Аргайл. Техните съотборници рядко имаха възможност да играят ранни топки напред и понякога бяха виновни за преиграване.

Здравата задна линия на Аргайл

Плимут защити бокса си превъзходно. Yann Songo’o бързо потуши опасността и Сони Брадли продължи да се бори, въпреки ранния си удар, централните защитници бяха добре защитени от дисциплиниран халф. Матю Кенеди работи усилено, за да потуши заплахата от атакуващия десен бек на Портсмут Гарет Евънс и крилото на Плимут отправи удар в 35-та минута. Подпомогнат от унижаващото движение на Кери, той мина покрай Евънс и Крисчън Бърджис в наказателното поле на Портсмут, но удари страничната мрежа.

Силната лява страна на Портсмут

Хората на Пол Кук бяха на върха през по-голямата част от второто полувреме, левият бек Стивънс, техният най-влиятелен играч. Преминавайки триъгълници между него, Нейсмит и Кайл Бенет развалиха Оскар Трекелд и неговите съотборници от дясната страна на Аргайл. Изобретателният Бенет хвана пас на Мат Кларк в 58-та минута и проби топката към близката греда, където беше хванат между Songo'o и McCormick, Робъртс печели от объркването, за да докосне дома.

Плимут се задоволи с равенство

Портсмут продължи да разследва, но беше ограничен до дългосрочни усилия на Карл Бейкър и Бенет, и двете се държаха удобно от Маккормик. Плимут не показа толкова много атакуваща амбиция, колкото имаше в по-ранните етапи на играта, но показа отбранителната организация, която ги насочи към повишение.

Какво означава

Равенството на Лутън 2-2 с най-долния клуб Лейтън Ориент приближава и двата клуба една крачка по-близо до неизбежното място в топ тройката. Плимут, 12 точки от Лутън, са готови да спечелят първата си промоция от 13 години и Портсмут, осем ясни, първият през 14. След тези години на труд и лошо управление, преструктурирането извън терена и положителното набиране на служители върнаха добрите времена на южното крайбрежие.