Бирмингам 1-0 Кардиф Шест неща:силно начало на управлението на Котерил

Адамс печели победителя – bbc.co.uk

ангажиран, организираната демонстрация видя, че Бирмингам Сити победи лидера на лигата Кардиф Сити с 1:0 в петък вечер благодарение на удара на Че Адамс в първото полувреме. Ето шест неща от мача.

Реакцията на Бирмингам

От самото начало знаехме, че няма да има повторение на представянето на Бирмингам преди международната пауза, при което загубиха с 6-1 от Хъл. Левият бек Джонатан Граундс спря Натаниел Мендес-Лейнг да прави обичайните си изблици вдясно, докато Джуниър Хойлет не намери място в централните зони, което означава малка подкрепа за нападателя Кенет Захор. Cheikh N’Doye наложи своята физика високо на терена и зад него, Майкел Кифтенбелд и Дейвид Дейвис играха Крейг Брайсън и Джо Ралс в собствената си игра. Дуото на Кардиф, заедно със Сол Бамба в седящата роля, естествено обичам да пускам ранни топки напред, така че когато те бяха помолени да бъдат по-селективни с преминаването си, не им беше удобно.

Васъл и Адамс

Марк Робъртс беше изключителен като централен защитник и изигра една или две топки отгоре за Исак Васъл, братовчед на бившия нападател на Вила и Лестър Дариус, през първите пет минути. Бившият нападател на Лутън успя да изкачи страната си на терена и да спечели свободни удари, винаги създава проблеми на Бруно Манга със своето темпо и упоритост, централният бек спаси от блокада на партньора Шон Морисън за три минути. Първият момент за последното трето качество на Бирмингам дойде в 19 минути, когато, с уловения десен бек Лий Пелтие, Че Адамс проряза вътре отляво, преди да удари чудесно покрай Нийл Етъридж.

Моментите на Морисън

Домакините изглеждаха комфортно през по-голямата част от мача, но от двете страни на интервала, изискваха последна защита, най-вече от изключителния Майкъл Морисън. Едно подхлъзване на Максим Колин в 43-та минута даде на Захор рядка възможност за откъсване и Морисън блокира превъзходно удара на Крейг Брайсън, умело подпомаган от Граундс и Дейвис. след почивката, след това той смело зави зад опасно центриране на Кенет Захор, което заплаши да намери Хойлет на задната греда.

Налягане в Кардиф

Сините птици имаха заклинания на известност в последните етапи, със заместник Арон Гунарсон изпълнява няколко опасни дълги хвърляния. Въпреки това, крайните защитници на домакините Колин и Граундс станаха почетни централни защитници, подпомагайки въздушно властните Робъртс и Морисън с отлична защитна работа. Техните усилия бяха обобщени от факта, че Кардиф не регистрира удар в целта за първи път от април, Ударът на Пелтие от далечни разстояния в 87-та минута предизвика недоверчив поглед от бившия мениджър на Палас Нийл Уорнок.

Кардиф се нуждае от план Б

Освен че отборът на Warnock направи, за да оглави лигата на този етап, те са спечелили само два пъти от август и са без гол в два мача. мощен, трудолюбивите халфове ги изминаха дълъг път, но сега може да се наложи да представят Лий Томлин, който може да е оръдие за загуба, но също така е способен да отключи отбранителна опозиция. Кардиф може да се бори да разбие отбори, които играят с тях в собствената си игра.

Първа стъпка за Cotterill

Първият домакински мач на Гари Роует, начело на Бирмингам, беше тясна победа над лидерите в лигата, малко след капитулация в последната игра на служебния шеф. В петък вечер, Отборът на Стив Котерил показа подобни качества на тези, които сините показаха под ръководството на Роует. На подобни резултати ще се надява и настоящият шеф.