Лестър 2-0 Ливърпул Оценки на играчите:Оказаки ключ

Шинджи Оказаки – mirror.co.uk

Лестър премина в четвъртия кръг на EFL Cup с победа с 2:0 над Ливърпул, благодарение на подобреното представяне през второто полувреме и голове на ключовия резерв Шинджи Оказаки и Ислам Слимани. Ето нашите оценки на играчите и за двата отбора.

Лестър Сити

Бен Хамър – отрече Окслейд-Чембърлейн в началото и се изправи само срещу два други изстрела в целта през цялата вечер. Солидно изпълнение, но Шмайхел вероятно ще остане номер едно. 7

Даниел Амартей – можеше да извади повече през първото полувреме, но никога не позволи на опонентите си да застанат отзад и направи няколко навременни засечки. Добър защитен дисплей. 6
Уес Морган – липсата му на темпо беше изложена на няколко пъти през първото полувреме. Той обаче се подобри значително след почивката, блокирайки усилията на Соланке в началото. 7
Александър Драгович – командно изпълнение. Изглеждаше по-вероятно да атакува топки по-рано от Морган. 8
Бен Чилуел – не хвана окото в атакуващ смисъл, както в предишния рунд, но все пак изигра ролята си. Направих добър блок, за да откаже Чембърлейн в началото. 6

Марк Олбрайтън – не се доближи достатъчно до Робъртсън през първото полувреме, може би искат да откажат пространството на Коутиньо в централните зони. Винаги се връща, когато е необходимо, но понякога това води до липса на натиск върху топката и липса на атакуващ изход отдясно. 4
Уилфред Ндиди – С предните мъже, които се нуждаят от подкрепа, но задната линия е твърде дълбока, той беше несправедливо хванат между камък и наковалня през първото полувреме. Когато системата изглеждаше по-добре, така и той. 7
Винсент Ибора – смъртта му беше лоша, особено през първото полувреме и един мискик по средата на второто доведе до шанс за Чембърлейн. Той поне се опита да сложи крак, въпреки това. 4
Демарай Грей – лошо първо полувреме, в което той не се върна назад, двете му бързи бягания доведоха само до кротен удар и лошо центриране. Въпреки това се включих повече през второто полувреме, когато имаше свободата да разрязва централни зони, налага добро спасяване от Уорд късно. 6

Ислям Слимани – през първото полувреме, отборът не играе според силните му страни, които не тичаха отзад или не натискаха отбрана. Когато го направиха през второто полувреме, можехме да видим, че те са физическото му присъствие с мъже около него и стрелбата му, с великолепно взет втори гол. 6
Леанардо Улоа – твърде подобен по стил на Слимани, за да може дуото да работи, като нито едно от двете не осигурява мобилност. Не беше непременно негова вина, че Лестър беше по-добър без него, просто качествата на още един нападател похвалиха Слимани. 4

Шинджи Оказаки (на 53) – открадна топката в рамките на секунди след влизане, олицетворение на неговото въздействие. Принудителни странични пасове, когато преди Ливърпул играха с лекота. 10
Хамза Чоудри (на 84) – изглеждаше като един от най-добрите защитни полузащитници в Лига 1 на Бъртън и заслужаваше големия си момент – първо участие за клуба от родния му град. 6

Ливърпул

Дани Уорд – изглеждаше комфортно да идва за центрове и командваше добре зоната си. Не можеше да направи твърде много за откриването на Оказаки и беше победен от супер удар на Слимани. 6

Джон Фланаган – нямаше нужда да се намесва в атакуващ смисъл. Не е виновен за нито един от двата гола, но мястото му в отбора се дължи до голяма степен на липсата на инвестиции и политическото значение да има завършил академия в отбора. 4
Джо Гомес - приличен през първото полувреме, няколко добри къси паса, без да бъде тестван твърде много в защитната си трета. Напълно загуби самочувствието си след първия гол. 4
Рагнар Клаван – няколко добри прехващания през първото полувреме, но се разочарова във втория, тъй като загуби чувството си за позиция и получи жълт картон за лошо предизвикателство на Okazaki. 3
Андрю Робъртсън – попадна на няколко отлични позиции, особено през първото полувреме и неговата атакуваща игра беше от ключово значение за по-добрите откривания на Ливърпул. 7

Джордан Хендерсън – управляваше шоуто през първото полувреме, но имаше по-малко време за топката през второто и по този начин се бореше да се наложи. Остави Оказаки без бележка за първия гол. 5
Марко Груич – достатъчно подреден първо полувреме, но изглеждаше крак през второто. Нужни са още минути, но той ще трябва да играе по-добре от това, за да ги получи. 4
Джорджинио Вийналдум – отлична контраатака в началото доведе до един от по-добрите шансове на Ливърпул за Окслейд-Чембърлейн. Това доказа само един проблясък в иначе невдъхновяваща нощ от бившия човек на Нюкасъл, който беше свален с повече от четвърт час да играе. 3

Алекс Окслейд-Чембърлейн – изглеждаше ярко през първото полувреме, но ударът му можеше да бъде по-добър. Избледнява в последните етапи. 4
Доминик Соланке – движението му беше добро, но завършването му беше малко разточително. Отречен от силен блок от Морган в началото на второто полувреме. 5
Филипе Коутиньо - ключът към атакуващата игра на Ливърпул, привлича мъже към себе си. Оттеглянето му на полувремето се отрази на представянията през второто полувреме. 8

Бен Уудбърн (на 45) – изви се широко в 71-та минута след пробив отляво. Няма липса на желание, но не осигурява същата аура като Коутиньо. 4
Дани Ингс (на 72) – стигна до близката греда за центриране на Уудбърн, но не успя да осъществи правилния контакт с глава. Постарах се усилено след дълго време в кулоарите. 5