Бъртън срещу Шеф Ср:Комбо Флетчър и Хупър

Флетчър празнува в Cottage – swfc.co.uk

миналия сезон, това беше играта, която видя, че Бъртън стартира своята оферта за оцеляване. Те имаха известна степен на лош късмет в първите си два мача и в тази победа с 3-1, видяхме на какво са способни:добро използване на широки площи, силна работна етика и сплотеност, която им позволява да работят над сбора на своите части.

Тази заедност беше показана отново 12 месеца по-късно, тъй като Brewers дойдоха отзад миналия петък вечер, за да получат първата си победа и точки за сезона. За период от 20 минути в началото на второто полувреме, те атакуваха с истинска интензивност, връщайки Бирмингам в тяхната трета в защита. Те също отбелязаха два добри гола в този период:добър нисък удар от Марвин Сордел, преди Лойд Дайър да покаже добра работа с краката си, за да засече победителя.

Шефилд Уензди трябва да има силата да устои на тези неизбежни обстрели, с Дейвид Джоунс умело защитава задната четворка. Ключът през тези периоди ще бъде да се намери Адам Рич, който е способен да ги пренесе нагоре по терена. Неговото влияние се отразява във факта, че 43% от играта на Совите идват по левия канал (WhoScored), по-висок дял от всеки друг отбор.

Темпото на бившия човек от Мидълсбро, динамизмът и способността за пресичане бяха от ключово значение за атаката от второ полувреме срещу Съндърланд, за които сряда бяха възнаградени само с една точка. Те също така доминираха през голяма част от второто полувреме срещу QPR четири дни по-рано и отново завършиха само наравно, така че може би им се дължеше късмет в Крейвън Котидж последния път.

Те попаднаха под вратата срещу Фулъм, но задната им линия впечатли, Том Лийс стабилен както винаги с помощния централен защитник Даниел Пудил, доминиращ над противниковия номер девет. Победният гол дойде от клиничен финал от техния собствен номер девет, Стивън Флетчър, който е сключил добро партньорство с Гари Хупър.

Когато мачовете не вървят в сряда, Хупър има интелигентността да се спусне малко по-дълбоко, за да повлияе на нещата в средната третина и да извади защитниците от позиция, създаване на повече пространство за Флетчър. Толкова опитни, колкото Сам Уинъл и Джордан Роудс са в отбелязването на голове, те може би нямат същото тактическо съзнание като Хупър.

Ако партньорството му с Флетчър отново процъфтява, Страната на Карлос Карвалал трябва да е достатъчно добра, за да разбие пивоварите. През първото полувреме срещу Бирмингам, видяхме защитните несъвършенства на Найджъл Клъф, които трябва да се очакват с импровизирана задна линия.

Най-близо до десен краен бек беше Мати Лунд, централен полузащитник по професия. Отляво определеният им бек беше Дайър, който хвана окото напред, но атакуващият му начин на мислене означаваше, че той остави твърде много място пред Кайл Макфадзейн. Бившият централен защитник на MK Dons е достатъчно ангажиран, но няма да влезе в твърде много страни от Чемпиъншип, Вероятно Том Нейлър играе извън позиция, а контузията и възрастта на Джейк Бъкстон ограничиха мобилността му. Макар че, Бен Търнър може да получи първия си старт в лигата след представянето му за купата в Кардиф в средата на седмицата.

Защитата беше разкрита срещу Хъл и Мидълзбро. Ако сряда покаже клиничната си страна, те биха могли да предложат подобно наказание.

Присъдата на Футболната лаборатория: 1-3