Шеф Юнайтед 1-4 Лестър Шест неща:Ндиди впечатлява

Слимани празнува – leicestermercury.co.uk

Клинична демонстрация от второто полувреме видя, че Лестър Сити премина в третия кръг на Купата на лигата с победа с 4-1 над Шефилд Юнайтед. Кои са основните теми за разговор от мача?

Лестър близо до предните четири

Формацията на Лестър на хартия беше 4-4-2, но в действителност приличаше повече на 4-2-4. Широките мъже Ахмед Муса и Демарай Грей гледаха да останат в непосредствена близост един до друг, както и Ислям Слимани, който изпусна целевия човек Леанардо Улоа. Те изглеждаха по-добре структурираната в началото, но не можаха да намерят последната топка, с Муса и Грей и двамата почти заобикалят вратаря в различни точки, като финалният щрих им се изплъзва.

Влиянието на Брукс

С четири натискания напред, неизбежно имаше пропуски в халфовата линия на Лестър, така че централната им двойка Анди Кинг и Уилфред Ндиди се справи добре, за да държат капак на разискванията. Шефилд Юнайтед се опита да отиде директно към Чед Евънс в началото, но той не можа да задържи топката достатъчно дълго, за да вкара другите в игра, така че вместо това те използваха полузащитника Дейвид Брукс като основна отправна точка. 20-годишното момче изглеждаше ярко и изобретателно, привличането на флангбекове Джордж Балдок и Даниел Лафърти, тъй като той повлия на по-добрите им дебюти. Той изигра диагонална топка към Каолан Лавъри, която доведе до удар с глава на Евънс в 18-та минута, преди да наложи неуспешно спасяване от Бен Хамер с далечен удар малко след това.

Защитни пропуски на остриетата

през второто полувреме, Лисиците поеха контрола, когато Леонардо Улоа намери Демарай Грей. Удобно поставен в зейналата пропаст между десния бек Джордж Балдок и десния централен защитник Киърън Фрийман, Грей победи последния, преди да плъзне топката покрай Истууд. Крайният продукт на крилото се подобри през второто полувреме и той беше отказано малко по-късно от младия вратар от впечатляващите му усилия за кърлинг. След силен удар отгоре от Хамер, Леонардо Улоа спечели въздушната топка в друга зейнала пропаст между защитата на Шефилд Юнайтед и халфовата линия. Тогава имаше акра пространство за Кинг, за да прокара топката до Ислам Слимани, който заобиколи Истууд, за да добави втория. алжирецът, свързано с отдалечаване, не показа признаци на непрофесионализъм с творческо и клинично представяне, което беше завършено със скоба на 67 минути, когато почука вкъщи в задния стълб от кръста на Ахмед Муса.

Ндиди ли беше ключът?

За 77 минути, Ндиди държеше халфовата линия с неуморната си упоритост. Докато Blades имаха ярки моменти, той затвори бързо в третата на защита, което попречи на последната им топка. Когато напусна терена, На Нампалис Менди му липсваше остротата, за да възпроизведе работата си. Подпомогнато от представянето на Пол Коутс, Брукс стоически подбуди своеобразно възраждане на Шефилд Юнайтед. Неговият обратен пас беше ударен в близката греда от широк десния край от Каолан Лавъри, който може би е възнамерявал да пресече. Блейдс дадоха на опонентите си един нервен момент, когато шофирането на Брукс беше смело блокирано от централния защитник Джош Найт, завършил академия в Лестър.

Муса го запечата

Следователно това беше приятен рицар за посетителите, които закръглиха победата си в умиращите моменти. Муса заплаши през първото полувреме заради скоростта и движението си, но първото му докосване често го разочарова. Неудържимо обаче, той беше възнаграден за темпото и постоянството си с мощен финал в добавеното време. Имаше признаци, че дори ако нигериецът няма финес да стартира всяка седмица, той може да процъфтява от пейката или на почивка през този сезон, когато се изискват свежи крака.

в обобщение

Голът на Муса означаваше резултат 4-1, което не беше съвсем справедливо отражение върху баланса на играта. Видяхме равностойно първо полувреме и магии във второто, през които Шефилд Юнайтед заплашваше. Остриетата обаче, бяха отменени от липсата на сплотеност в отбрана в преходните фази на играта, особено по десния им фланг. Поради темпото и качеството, които Лестър показа по време на 15-минутния си троен залп, тези несъвършенства се оказаха скъпи.