Уигън срещу Бристол Сити:борбата за голове

Томлин е виждал по-добри дни

Никой не може да гадае как Бристол Сити не победи Бъртън Албион в събота.

Волето на Лий Томлин удари гредата в бърз старт, преди ударът на Джо Брайън да бъде объркан около гредата от вратаря на Бъртън. Лий Томлин изпълни дузпа от второто полувреме над гредата и въпреки че ударът с глава на Арън Уилбрахам намери мрежата, беше изключено за бутане. късно, сблъсък в вратата на Брюърс донесе три изчиствания от голлинията.

Лойд Дайър трябваше да вкара от открит гол за Бъртън, но Бристол Сити доминираше в статистиката за владеене, удари към или извън целта и създадени шансове. Уигън също не успя да отбележи гол срещу съперник от изпадащите миналата седмица, губи с 1-0 от Блекбърн. Проблемът за Латикс беше не толкова лошото завършване, колкото липсата на креативност и атакуващи усилия. Халфовете не се приближиха, за да подкрепят Омар Богл, или него и Уил Григ, когато последният се появи.

Видяхме подобрение през първото полувреме на победата с 1-0 в Бирмингам, което ги видя да създават повече. Те защитиха твърдо преднината си през второто полувреме благодарение на доброто представяне на централните защитници Джейк Бъкстон и Дан Бърн, които и двамата участваха в победния гол.

За да продължите това бягане обаче,  страната на Западен Ланкашир трябва да бъде по-позитивна на моменти. Те отбелязаха само три гола в последните си шест мача – най-високо поставеният им опонент за това време е Престън. Богъл и креативният халф Сам Морси направиха разумни удари, когато за първи път влязоха в отбора през януари, но се нуждаят от бегачи напред. Бристол Сити изглежда способен да създава шансове, особено през първата половина на мача. Въпреки това, техният проблем е комбинация от лоша физическа форма в последните етапи на мачове и слабости в двете кутии. Централният защитник Адън Флинт се бореше да се издигне до ниво в шампионата през последните 18 месеца, но той е единственият играч, който редовно играе в постоянно променящ се отбор.

Бристол Сити са по-креативната страна и все пак остават разточителни пред целта и има способността да се взривят във всеки момент, докато Уигън може да поддържа чисти листове, но не представляват достатъчно заплаха. И двата отбора трябва да се справят с тези основни слабости, ако искат да преодолеят отпадането.