Scunthorpe срещу Fleetwood:Формата на Iron’s dip

Демпси прави промяна в – gettyimages.com

Върнете часовника към средата на ноември, когато Флийтууд Таун загуби с 2-1 на Порт Вейл. Изглежда, че всички в играта казаха, че Cod Army са отчаяно нещастни, въпреки това те допуснаха два гола в последните 15 минути, за да паднат в долната част. Те изоставаха на 15 точки от лидера Скънторп, който спечели четвъртата от пет победна поредица в Ковънтри този ден.

След това поражение в Burslem за Fleetwood беше забележителен непобеден цикъл от 17 мача и се брои. Те не само допуснаха само девет гола за това време, тези, които вкарват, често хващат окото. Видяхме добре, свободните движения на отбора завършваха с парче качество, което би било годно да украси всеки етап. Дейвид Бол беше отличен, Деванте Коул е в добра форма, докато Кайл Демпси върши по-малко бляскавата работа в средата на терена, осигуряване на бойно предимство.

Мениджърът на Скънторп Греъм Александър, който беше противоречиво отхвърлен от Fleetwood миналия сезон, не би могъл да избере по-лош момент за Iron да се изправи срещу стария си клуб. Отборът на Линкълншир претърпя тежък февруари, в който те изкараха шест мача без победа и отбелязаха само четири гола.

За разлика от Fleetwood, тези голове не са включвали твърде много качество:имаше автогол, който дойде след тромав заден пас, свободен удар, с който вратарят трябваше да се справи по-добре... Естествено някои голове включват късмет, но това вдъхва повече увереност, когато отборът играе такъв тип футбол, който Fleetwood трябва да вкара.

Хората на Рослер имат атакуващи защитници в Конър Маклафлин и Амари Бел, които осигуряват ширина, стока, липсваща в тази страна на Скънторп. Джош Морис и Дуейн Холмс често остават в средата, което претоварва района, нападателите Пади Мадън и Крейг Дейвис изискват място.

Скънторп е над Fleetwood по голова разлика, но е трудно да избягаме от усещането, че двата отбора са на различни траектории.

Присъдата на Футболната лаборатория: 1-2
Съвет за залагане: Fleetwood теглене без залог при 6/5