Бирмингам 1-3 Лийдс Седем неща:посетители клинични

Лийдс празнува втория на Ууд – mirror.co.uk

Скоба на Крис Ууд помогна на Лийдс да победи с 3-1 над Бирмингам – но кои са основните точки на дискусия?

Бирмингам започна ярко

Отборът на Джанфранко Зола придоби увереност от победата миналата седмица срещу Уулвс. Прекъсването на връзката на Пабло Ернандес от двойната точка на Лийдс на Лиъм Бридкът и Юнан О'Кейн означаваше, че те не покриват достатъчно място, позволявайки на сините да играят добре, футбол с едно докосване. Упоритият Крейг Гарднър видя удара му към вратата, отразен в страничната мрежа от трудолюбивия Дейвид Дейвис, който неуспешно поиска дузпа от 11-ата минута след пътуване.

Грийн осуети Адамс

Робърт Грийн, който направи гаф в деня на откриването и беше изправен пред критики в продължение на седмици, изглежда различен човек от Робърт Грийн който сега толкова често е спасител на Лийдс. Че Адамс победи Понтус Янсон през първите 20 минути и когато се хвана за филма на Гарднър, изключителният Грийн отказа нападателя един срещу един в 13 минути.

Wood беше клиничен

Това спасяване на Грийн се оказа жизненоважно една минута по-късно. Тихо ефективният Люк Айлинг изигра обнадеждаваща топка напред, която видя, че Райън Шотън се подхлъзна и Крис Ууд се хвърли, нападателят превъзходно лобираше Томаш Кушчак. Дървото винаги остава нащрек и остро в опасни зони, дори когато той не участва твърде много. Справедливо е да се каже, че ако новозеландецът все още беше в Сейнт Андрюс – неговият дом за кампанията на 11/12 – сините биха превърнали повече от шансовете, които създават.

Nsue заплаха

Теше удари гредата от разстояние в края на първото полувреме и в началото на второто, той избра няколко добри паса за десния бек Емилио Нсуе. Бившият човек на Боро създаде проблеми на левите отбори на Лийдс Гаетано Берарди и Сулейман Дукара, поставяне на някои опасни кръстове. Един от тях видя удар с глава на Адамс, блокиран на линията от властния Кайл Бартли, преди нападателят да обърне топката от близко разстояние и след това да принуди още едно спасяване от Грийн, всичко в рамките на 90 секунди.

Филипс промени играта

О'Кейн изглеждаше в неравностойно темпо, но неговата смяна в 58-та минута, Калвин Филипс, обърна течението. Времето за игра на резервата съвпадна с изравнителя на сините, Гарднър нанесе твърд удар с ляв крак в долния ъгъл в 63-та минута. Домакините обаче не надграждаха това, тъй като Филипс използваше енергията и качеството си на владеене, за да помогне на Лийдс да се издигне по-нагоре на терена. Той ще продължи да участва и в двата последните два гола.

Когли не е централен защитник

С дебнещо дърво, задната линия на сините знаеха от опит, че не могат да си позволят повече „пропуски“. уви, Джош Дакрес-Когли загуби опора след прекъсването на Филипс и Ууд се възползва от хищнически финишир за първи път. Когли е атакуващ краен защитник по замяна и въпреки че изглеждаше спокоен на топката, липсваха му стандартните качества, изисквани от централен защитник, дори при защита от трима. 20-годишният отстъпи от Алфонсо Педраса, друг заместител, който впечатли посетителите, позволявайки на испанеца да вкара топката в далечния ъгъл. Фактът, че Лийдс едва атакува през първия час, но завърши мача с три гола, говори много за начина, по който Бирмингам се защитаваше.

Позната история

Тази игра капсулира съдбата и на двата отбора. Бирмингам много често удря дограмата и създава множество шансове, но се бори да ги вземе, след това плащайте за грешки от другия край. За разлика от това, Лийдс е склонен да издържа на трудни първи полувреме, след това поемете контрола, след като се получи преднина във второто полувреме. Те биха могли да поддържат предизвикателство за промоция с тази формула, докато Green and Wood продължават да създават онези моменти, които печелят мачове.