Тотнъм срещу Евертън:Toffees да сложат край на худу на Уайт Харт Лейн?

Дейвис беше изключителен за Евертън – telegraph.co.uk

Евертън току-що спечели шест мача в лигата в рамките на девет мача без загуба. Последният път, когато изравниха това постижение, беше март 2008 г. – когато Якубу беше един от най-добрите реализатори на Висшата лига и Twitter не съществуваше в полза на Джолиън Лескот.

Говорете с повечето фенове на Евертън преди този бягане и те биха казали, че най-доброто завършване на половината е най-доброто, на което могат да се надяват, и че е необходим основен ремонт през лятото. Сега, имам чувството, че са се върнали, щраквайки по петите на елита на Англия.

Голяма част от заслугата трябва да бъде на Том Дейвис. Той работи толкова усилено, за да пробие отстрани от академията, следователно той оценява всяка игра, в която играе. Той има заразителна работна етика и може би е от типа играч, от който Евертън се нуждае от известно време, особено през последните две години от мандата на Роберто Мартинес.

Дейвис обича да натиска дясната страна, търси да се комбинира с Рос Баркли и Шеймъс Коулман. Ако Дани Роуз остане контузен за гостите на Тотнъм, това може да доведе до проблеми за смяната на левия бек Бен Дейвис, който беше разкрит заради липса на темп от Садио Мане на Анфийлд. Дейвис беше подобрен срещу Стоук миналата седмица, но Евертън ще представлява по-силно предизвикателство, дори и да не играят с класически крила.

Тотнъм също не го прави и често разчита на Кайл Уокър за ширината вдясно. Можем да видим от картата „Позиции на играчи“ на WhoScored, че атакуващото трио на Кристиан Ериксен, Деле Али и Хари Кейн бяха близо един до друг при победата с 4:0 над Стоук. Последните двама отбелязаха четири гола в първото полувреме помежду си, но Шпорите могат да бъдат непоследователни от гледна точка на голове. Те не успяха да направят мрежа в два от последните си четири мача и спечелиха само два от последните си пет.

2008 г. беше и последната година, която Евертън спечели на Уайт Харт Лейн – може би впечатляващата им форма ще ги накара да сложат още една деветгодишна статистика в леглото.

Присъдата на Футболната лаборатория: 0-1
Съвет за залагане: Евертън или равенство 5/4