Престън срещу Брентфорд:голове без Хоган

Заслужават ли Смит и О’Кели нови сделки?

Когато тези отбори се срещнаха за последно в Griffin Park през септември, Брентфорд спечели с 5-0, но това не трябва да се използва като критерий за това какво да очаквате.

Като за начало, всеки, който присъства на този мач, ще каже, че резултатът е несправедливо отражение върху баланса на играта. Престън доминираше в началото на двете полувремена и четири от голове на Брентфорд паднаха в последните 16 минути, когато опонентите им преследваха играта.

Пчелите взеха 23 точки от следващите 20 игри, докато Престън са натрупали 35 от 22. Лилиуайтс не се борят без централния защитник Бейли Райт толкова, колкото може да се очаква, запазвайки чиста мрежа срещу Barnsley последния път. Вечно надеждният Томи Кларк си партнира успешно на Пол Хънтингтън в Oakwell, но това равенство без голове не помогна малко за техните слаби надежди за плейоф.

Шестте най-добри стремежи на Брентфорд приключиха преди седмици, така че положителните скорошни изпълнения имат дългосрочни последици. Техните нови попълнения – Флориан Йозефзун, заедно с завърналите се Серги Канос и Джота, последният ключ към финала на плейофа в 14/15 – добавете темп на атака. Отборът победи Астън Вила с 3-0, мач, в който се видяха някои добри индивидуални изяви с Райън Уудс, диктуващ играта от средата на парка.

Скот Хоган се премести във Вилата, след като отбеляза хеттрик срещу Норт Енд, но Lasse Vibe ограничи този удар, като поведе добре линията напоследък. Силно представяне срещу лидерите Брайтън подобри морала, дори ако изравняването в последната минута им откаже три точки, за да продължат с още три гола. Това показване беше достатъчно, за да убеди борда да удължи договора на Дийн Смит и Ричард О'Кели до 2019 г.

Дуото се справи сравнително добре в рамките на бюджетните си ограничения и същото може да се каже за Саймън Грейсън. Неговата страна се бори, за да грабне малко вероятни точки срещу Ипсуич, благодарение на изравняването на Jordan Hugill в 89-ата минута и на Villa Park, където нападателят отбеляза брейк за второ полувреме.

И все пак, докато все по-вероятното завършване на 12-9-то място би представлявало добър сезон за Престън, може също да е оцветено с разочарование. Имало е моменти, когато неговата страна е минавала на мини-пробег и е изглеждала способна да смути първите шест, след това показа липса на атакуващо намерение от началото на следващите игри. Това се случи през ноември с двете домакински равенства срещу Уулвс и Бъртън, подобен модел се наблюдава през последните четири седмици, които последват впечатляваща победа с 2-0 над Брайтън.

Отборът от Ланкашир се нуждае от поне 10 точки от следващите си четири през февруари, за да има шанс да влезе в челната шестица. Въпреки че защитата им е по-здрава от тази, която изигра последните 16 минути на Griffin Park за последно, те може да нямат върховете, за да постигнат нужните резултати.

Присъдата на Футболната лаборатория: 1-1