Отборно натискане

Следващата сесия беше представена от Шелас Хайндман в Клиниката за треньори на футболни шампиони.

Какво е екипна преса?

Натискането означава манталитет да атакувате със и без топка.

Необходими са три елемента, за да се използва тази сложна защитна стратегия:

1. Физическа подготовка, равна на търсенето.

2. Познания как да натискате (ъгли или натиск и позиции на поддържащи играчи).

3. Ключови лица в екипа, които да ръководят пресата.

Предимства на пресоването:

1. 1) Спира опонентите, за да диктуват играта.

2. 2) Спира отборите да играят техния стил.

3. 3) Насърчава екипа и развива смелост.

4. 4) Помага на по-слабите играчи в отбора да развият увереност.

5. 5) Насърчава личността и решителността.

6. 6) Помага при контраатака.

Решетка A - 6 v 3 (Играчите остават навън и играят с две докосвания, 1 минута промяна).

Решетка B - 6 v 3 (Играчите могат да се движат в центъра, 1 - 2 докосвания, 1 минута промяна).

Няколко фактора, които ще определят решението на отбора да натисне

1. климат, размер на полето и условия на полето.

2. Време в играта и резултат в играта.

3. Игра у дома срещу игра на път.

4. Способността на вашия отбор срещу способността на опонентите.

5. Противници, които играят с по-малко от 11 играчи.

6. Игра срещу определен стил.

7. Възможност за игра мъж на човек - четни числа в защита.

C - 7 v 7 + 2 GK

1) Защита от човек на човек.

Кога да натиснете в играта.

1. Когато топката се връща към GK>

2. Когато топката се играе над горната част на защитата на противника.

3. Когато топката се връща към защитник, който или няма технически способности, или няма подкрепа.

4. След загуба на притежание най-близкият до топката играч незабавно започва пресата.

5. След като опонентите влязат в целевата зона.

D - 11 v 11 НАТИСАЙТЕ:

1. Играчите са ограничени до максимум 3 докосвания.

2. Червеният отбор трябва да направи 7 паса, преди да пресече централната линия, за да отбележи гол.

3. Синият отбор трябва да направи максимум 4 паса преди да стреля.

E - 11 v 11 Отборна преса

1. Свободна игра, без ограничения.

2. Синият отбор ще играе 4-4-2, ще натисне ниво 1 в проектираната зона за улавяне и брояча.

3. Червеният отбор ще играе 4-3-3- и ще се опита да вкара гол.

Вижте повече като това в клиниките за треньори на футболни шампиони

Представени
Развиване на вашия екип, за да можете да натискате и улавяте

Създайте 4v4v4. Един отбор се защитава и когато спечели топката от един отбор, играйте със своите съотборници и 4-мата други играчи, за да създадете 8v4. Защитата на нападателя трябва да насочва топката, за да елиминира широки опции и след това да пресече централни "принудителни" пасове. Защитата на полузащитника е или фуния, или прикритие за натиск, а защитата на защитника е САМО прикритие от натиск.

Бъдете готови да натиснете, Упорствайте и притежавайте

Съвременната игра е игра на гъвкавост. Играта е по-течна от всякога и най-добрите отбори вече разполагат с "обърнати крайни защитници и крила", фалшиви номера 9 и игращи с топка вратари, за да се справят по-ефективно със запазването на притежанието и бързото му връщане. Играта днес наподобява все повече и повече баскетболния спорт, където печелившият отбор обикновено е този, който е управлявал по-добре преходите между атака/отбрана.