Индивидуална атака

Следващата тренировъчна сесия идва от Ian Mulliner, Технически директор на младежката футболна асоциация на Масачузетс и водещ в Клиниката за треньори на футболни шампиони за 2015 г. Регистрацията за Клиниката за треньори на футболни шампиони 2016 вече е отворена.

Цел:Да се ​​подобри техническите способности на играча, който владее топката, конкретно дриблиране, преминаване, приемане и стрелба.

Загрявка

В решетка 20W x 30L, всеки играч има топка. Играчите работят по следните движения, определени от треньора:

• Отвътре и отвън на стъпалото
  • 1-2 Roll Touch (отвътре, търкаляне отвътре на пръстите по тялото)
  • Докоснете плъзгане с кръг (завържете връзките със същия крак, след което начертайте кръг около топката със същия крак)
  • Докоснете Зад и Вземете (плъзнете топката назад със стъпалото на крака, докоснете го зад изправения крак с вътрешната страна на същия крак, вземете топката с противоположния крак)

Включете всичките 4 хода заедно. Играйте 10 х 1 минути рундове с 30 секунди почивка между рундовете.

Вариант:След извършени ходове пасирайте на играч, който е готов да приеме.

Треньорски точки:Правилна повърхност на топката и повърхността на стъпалото. Насочвам се към, зрителен контакт, точността на паса и темпото на паса. Приемане с правилен крак и правилна повърхност.

Дейност 1

В решетка 20W x 30L с цел във всеки край, играйте 2 нападатели (целев отбор) срещу 1 защитник до гол. В сила е правилото за офсайд. Играйте, докато защитният отбор не вкара 3 гола или 4 минути игра с 1 минута почивка между рундовете. Играйте 3 рунда.

Треньорски точки:скорост на атака от играча с топката, избор на повърхност за бягане с топката, разстояние на топката от играча, който владее. Използване на ходове за побеждаване на защитника. Точност на подаване, темпо и тегло. Получаване - първо докосване, посока и разстояние. Точност и манталитет на стрелба.

Техники:дриблинг, преминаване, Приемане и стрелба

Тактика:Проникване - Как? дриблиране, Преминаване или стрелба

Дейност 2

В полуполе 50L x 60W с редовен гол в единия край и 3 контра гола, на средата на линията играят 5 нападатели (целев отбор) срещу 4 защитници (3 полета + GK). Четиримата защитници отбелязват по всякакъв начин от 3-те контра гола. Целевият отбор отбелязва гол в редовния гол. Играйте 2 рунда по 8 минути с 2 минути почивка между рундовете.

Коучинг точки:Кой участва? Каква е разбивката? Къде на терена се случва? Кога в играта се случва? Защо се опитваш да го поправиш?

Техники:Dibbling, преминаване, Приемане и стрелба

Тактика:Проникване - Как? дриблиране, пас, Прострелян

Дейност 3

В поле 50W x 70L, играйте игра 7v7 до 2 регулаторни цели:

• Целевите отбори играят 1-3-3
  • Съперникът играе 1-4-1-1

Тактика:Проникване - Как? дриблиране, пас, Изстрел / Скорост на игра и изпълнение

Регистрирайте се днес за Клиниката за треньори на футболни шампиони 2016 в конгресния център Mohegan Sun в Ункасвил, CT, 3-5 март.

Получете повече тренировъчни дейности като тази от предишни клиники за треньори на футболни шампиони.