Тренировъчна сесия за малостранна атака

Тази сесия беше представена в Клиниката за треньори на футболни шампиони 2018 от Марио Прата. Регистрирайте се днес за Клиниката за треньори на футболни шампиони 2019.

Цел: Подобрете натрупването в половината на противника, за да създадете шансове

Действия на играча: Разпространен, създайте 2v1 и 1v1, пас или дриблиране напред

Ключови качества: Прочетете играта/вземете решения, поемете инициатива / бъдете инициативни, техническо изпълнение

1-ва фаза игра: Умишлена безплатна игра

Обективен: Да подавате или дриблирате напред и да вкарвате голове

организация: Маркирайте две полета 32 x 20 ярда, всеки с по два мини гола. Игра 3v3, Свободна игра, ритници. Играйте 30 минути с две почивки.

Въпроси с ръководство:

1. Как можете да намерите отвор?

2. Какво можете да направите, ако видите отвор?

Отговори:

1. Вижте позицията на противника

2. Прекарайте или дриблирайте през него

бележки:

1-ва почивка:Треньорът задава въпроси, играчите продължават да играят, за да открият отговори.

2-ро прекъсване:Играчите споделят отговори с треньора и помежду си.

Синята линия е линията за изграждане според PDI и не е от значение в тази 1-ва фаза на игра.

Практика (основна дейност) :3v2

Обективен :За да създадете 2v1 и 1v1, пас или дриблиране напред

организация: Играйте 3v2+GK в пространство 24 x 24 ярда с редовен гол и два малки гола. Сините играчи дриблират или подават. Защитниците започват от горната част на наказателното поле, опитайте се да спечелите топка и да вкарате малки голове. Играйте 2-3 минути повторения. Червеното (включително GK) върти всяко повторение. Синьото също върти всяко повторение. Играйте 30 минути с две почивки.

Ключови думи :Отваряне, вземете го/я, насочвам се към, Отивам!, пас/дрибъл

3. Как можете да създадете отвор?

Отговори:

3. Накарайте противника да се движи

бележки: Започнете тук в основната дейност след първата фаза на игра. Ако предизвикателството е твърде трудно, преминете към по-малко предизвикателна дейност. Ако е твърде лесно, преминете към по-предизвикателната дейност. Прекарайте общо 30 минути във фазата на практика.

Практика (по-малко предизвикателна): 2v1

Обективен: За да създадете 2v1 и 1v1, пас или дриблиране напред

организация: Същото като основната дейност, освен отборите да играят 2v1+GK, Червеното (включително GK) върти всяко повторение. Синьото също върти всяко повторение. Сините въртят двамата си играчи всеки път.

Ключови думи: отваряне, вземете го/я, глава горе, отивам!, пас/дрибъл

Отговори:

бележки: Започнете с основната дейност и решете дали нивото на предизвикателство е подходящо за играчите. Преминете към тази по-малко предизвикателна дейност, ако основната дейност е твърде трудна. Прекарайте общо 30 минути във фазата на практика.

Практика (по-предизвикателна): 4v3

организация: Същото като основната дейност, освен че отборите играят 4v3+GK в половината от полето. Червеното (включително GK) върти всяко повторение. Синьото също върти всяко повторение. Сините въртят двамата си играчи всеки път.

Ключови думи: отваряне, Вземете го/я, насочвам се към, отивам!, пас/дрибъл

Отговори:

бележки: Започнете с основната дейност и решете дали нивото на предизвикателство е подходящо за играчите. Преминете към тази по-предизвикателна дейност, ако основната дейност е твърде лесна. Прекарайте общо 30 минути във фазата на практика.

2-ра фаза на игра: Играта

Обективен: За да играя напред, създавайте шансове и вкарвайте голове

организация: Играйте игра 6v6 на поле с размери 65 x 45 ярда с изградени линии и редовни голове с вратари. И двата отбора играят в схема 1-2-1-2. LOTG. Играйте 30 минути, включително едно „полувреме“ (максимум 5 минути).

Ключови думи: отваряне, вземете го/я, насочвам се към, отивам!, пас/дрибъл

Отговори:

бележки: Играйте, използвайте законите на играта (LOTG) и в съответствие със стандартите за игра, намерени в инициативите за развитие на футболни играчи на САЩ (PDIs)