Какви са петте паметниците

? Петте Паметниците са петте най-престижните еднократна дни първенство в професионален света на колоезденето . Те са и най-старите състезания , датиращи 119 година . Петимата са , с оглед на графика турне , Милано - Сан Ремо , в Италия ; Обиколка на Фландрия, в Белгия от 1913 г. ; Париж -Рубе , проведена в северната част на Франция ; Лиеж - Бастон - Лиеж , раса на 160 - мили проведе между два града в източната част на Белгия; и Обиколката на Ломбардия, последната голяма класика на всяка година , която минава през Северна Италия . World колоездене има десетки състезания всяка година , но на победителите от тези пет включват най-големите шампиони на спорта . Милано - Сан Ремо

колоездене класика Милано - Сан Ремо е най-дългата от петте класики , на 180 мили , но обикновено е състезание спринтьор си .

Милано - Сан Ремо , или Spring Classic , е първият от петте паметници на световно турне и се провежда през март. От самото си начало през 1907 г., състезанието е бил отменен три пъти поради войни. На 298 км , или 180 мили на Милано - Сан Ремо е най-дългата от петте най-големи класики . Тя работи от Милано , Италия, Сан Ремо , който е град на Ривиерата . Италия е страната с най-много победи , печелейки 50 от 101 състезания. През 2010 г. испанецът Оскар Фрейре спечели състезанието , като 20 000 евро . Еди Меркс от Белгия държи рекорда за най-много победи в седем . Колоездене фенове знаят това състезание като La Primavera .

Обиколка на Фландрия MarketBook.bg: Професионални велосипедистите издържи изтощителни стръмни изкачвания и риска от сериозни катастрофи по време на всяка една от петте най-големи класики .

Обиколката на Фландрия, класическата надпревара в Белгия , е създадена от собственика на вестника Sportwereld през 1913 г. да се увеличи циркулацията и се провежда през месец април . Това е около 265км , или 165 мили в дължина. През първата половина на състезанието е плосък и бързо , докато втората половина се отнася за велосипедисти изтощителни участъци на изкачване , калдъръмени улици. Изкачва Тесните калдъръмени изведат войн в велосипедисти, които трябва да издържат на безмилостен разклащане и рискови пробити гуми и сериозни катастрофи. Велосипедистите са също изправени изкачва в дъждовно време . През 1969 г. Еди Меркс спечели с повече от пет минути в зверското време.